אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: פלאש 90

לבית המשפט המחוזי מרכז הגישו עורכי הדין ורד כהן ורענן בר-און כתב תביעה בשמם של בני זוג הטוענים כי "נעקצו" בידיו של קבלן שיפוצים שאף "בישל" לטובת העוקץ מיצג אליו גויס קרוב משפחתו בחזות של אוליגרך.

מכתב התביעה עולה חשש שלא רק בני הזוג התובעים נפלו קורבן ל'עוקץ האוליגרך', אלא שמשפחות רבות נפלו ברשתם של נוכלים.

בכתב התביעה טוענים עורכי הדין בר-און וכהן, שהתובעים נפלו קורבן לנוכלים ממולחים, ופירטו את הדרך המתוחכמת באמצעותה הצליחו הנתבעים "לעקוץ" את התובעים.

על פי כתב התביעה, הנתבע הצליח להוליך שולל ולרמות רבים בישראל, ובאופן כזה להוציא כספים מאנשים שונים.

תחילה, הציג עצמו הנתבע במצגי שקר. הנתבע טען, כי הוא בנו של שר לשעבר, והציג עצמו כמהנדס בישראל, כחבר בהתאחדות קבלני השיפוצים, כארכיטקט, כבעל תואר דוקטור PHD , כאיש המקצוע היחיד בישראל שעושה בנייה ירוקה, כיועץ הישראלי לבניה ירוקה, היחיד בארץ, לאיגוד הקבלנים, כבעלים של 4 חברות בישראל וכמי שאנשים מוכנים לשלם לו "המון כסף" ולהמתין לו זמן רב עד שיתפנה כדי לזכות במקצועיותו המהוללת. בדיעבד התברר לתובעים, כי לא דובים ולא יער. הצהרותיו של הנתבע בלתי נכונות בעליל.

במקביל, קנה הנתבע את ליבם של התובעים בסיפור חיים קורע לב כביכול, על אודות משפחתו ההרוסה, ילדיו הקטנים, רעייתו הראשונה שלטענתו הפכה לצמח, אשפוזו למשך שנה בבית חולים לחולי נפש לאחר שהוכרע על ידי האהבה, התאוששותו המופלאה, שירותו הצבאי במסגרת הצבא הגרמני באפגניסטאן, פציעתו במהלך שירותו הצבאי ועוד. הנתבע סיפר כי התחתן עם בתו של הבעלים של "רולקס" בגרמניה, וכי לאחר ש"בתו של רולקס" נהרגה בתאונת דרכים איומה, והותירה אותו מטופל בילדים קטנים, הוא מטפל בשלושת הילדים היתומים שלו. בדיעבד, התברר לתובעים, כי לא דובים ולא יער. הצהרותיו של הנתבע בלתי נכונות בעליל.

עוד התרברב הנתבע, כי ביצע עבודות בניה עבור מפורסמים וכל ה"מי ומי". כך למשל טען הנתבע כי ביצע עבודות עבור ראש הממשלה בנימין נתניהו (וכמובן לצורך כך עבר כל סיווג בטחוני אפשרי); עבודות עבור השר איווט ליברמן; ביצע עבודות עבור "ראש משטרת ישראל", כלשונו; בנה את ביתו בסביון של איש העסקים משה שקל, וכן את בית הבריכה שלו; בנה את ביתו של ביל גייטס(!) בכוכב יאיר; בנה את פרוייקט Hotel Adlon בברלין; בנה את כל הקיר החיצוני של כל קניון "שבעת הכוכבים"; בנה פרוייקט בקיבוץ "חולדה" עבור סמנכ"ל חברת "אינטל"; בנה את כל קומת המנכ"ל במשרדים של "אפל" בהרצליה פיתוח, בשיטת הבנייה הירוקה. בדיעבד התברר לתובעים, כי לא דובים ולא יער. הצהרותיו של הנתבע בלתי נכונות בעליל, קובעים עורכי הדין בכתב התביעה.

עוד מספר כתב התביעה כי הנתבע אף הציג עצמו כמי ששירת במג"ב ומשרת בימ"מ, לרבות שירות "ללא מדים". כמו כן הגדיר את עצמו כאיש צבא הנושא בקביעות רובה וכן אקדח ובעבר שירת עשרות שנים בצבא גרמניה, באפגניסטן, בקומנדו וכעת הינו מתנדב של המשמר האזרחי. "בדיעבד התברר לתובעים, כי לא דובים ולא יער. הצהרותיו של הנתבע בלתי נכונות בעליל. את אשתו השנייה, גם היא נתבעת בכתב התביעה, הציג הנתבע כמנהלת בכירה מאוד בבנק לאומי, המכינה עבורו את המסמכים להם הוא זקוק.

לאחר שקנה הנתבע את אמונם של התובעים, שכרו הללו את שירותיו לביצוע תיקון נקודתי בגג ביתם המפואר בכוכב יאיר. ואולם, תוך כדי הטיפול בבעיה הנקודתית לשמה נשכרו שירותי הנתבע מלכתחילה, "אבחן" הנתבע, "המהנדס הגדול והמהולל", כי הבעיה כלל אינה נקודתית, כי אם חמורה עשרות מונים, כך לטענתו. הנתבע הציג בפני התובעים "אבחון" חמור ומבהיל ביותר אודות ליקויים מזעזעים אותם "מצא" בביתם וקבע, שיש לבצע תיקון מקיף לאין ערוך. בדיעבד התברר לתובעים, כי גם כאן אין קשר בין הצהרותיו של האיש למציאות.

בשלב זה טען הנתבע כי מצא "ממצאים מזעזעים" וכי הוא "מתקן" אותם, בה בשעה שחיבל בביתם של התובעים ויצר בו נזקים עצומים. כדי לשכנע את התובעים לשלם לו ממון עתק כדי שיתקן את ה"ליקויים הנוראיים" כביכול, הצהיר הנתבע, ש"איש עסקים עימו הוא עובד והינו "אוליגרך מחו"ל", מתעניין ברכישת ביתם של התובעים, ומציע לרכוש את הבית במחיר נכבד ביותר".

הנתבע הסביר לתובעים, כי שווה להם לשכור את שירותיו כמי שיתקן את הליקויים משום שלאחר שיתקן הנתבע את הדרוש תיקון, כביכול, יימכר הבית לאיש העסקים "האוליגרך" שהפנה הנתבע. להוכחת דבריו של הנתבע, התייצב בבית התובעים אותו "אוליגרך מחו"ל", אותו הפנה הנתבע.

בני הזוג מספרים כי אותו "אוליגרך" הגיע לביתם כשהוא חנוט בחליפה ובצוותא חדא עם מתורגמנית, וקבע, חד משמעית: אקנה את הבית שלכם אך ורק אם הנתבע יאשר לי שהבית "פיקס".

התובעים, לא ידעו שאותו אוליגרך מחו"ל אינו אוליגרך כלל, אלא דודה של הנתבעת, רעייתו של הנתבע. אותה נתבעת, רעייתו של הנתבע שיגרה מיילים והודעות אל התובעים "בשמו" של "האוליגרך", התחזתה לצד שלישי ומסרה כביכול מפיהם מסרים והנחיות. "כך עלה בידי הנתבעים, בעל ואישה ששיתפו פעולה להצלחת התרמית, להונות את התובעים, לגזול את כספם ולגרום להם נזקים כבדים", מספרים עורכי הדין כהן ובר און שכאמור תובעים בכתב התביעה בשם הנעקצים סכום של כ-5 מיליון ₪, בגין הנזקים שגרמו להם הנתבעים ובגין החזר הסכומים ששולמו להם.

לפי שעה טרם הוגש כתב הגנה.

עורכי הדין ורד כהן ורענן בר-און
צילום: יח"צ
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו