תחנות תרבות

תחנות תרבות והפעם עם חני לוז, 51, מייסדת ועומדת בראש מרכז תדמי"ת

יוסף ארנפלד , ד' באדר תשע"ז

תחנות תרבות            -ערוץ 7
חני לוז
צילום: אלחנן גוטווירט

שלושת השירים העבריים המועדפים עלייך:

בעבודה אני על פלייליסטים עם מוזיקה ישראלית החדשה והנקייה – מ'קטונתי' של יונתן רזאל, דרך 'פרגולה' של אביתר בנאי והגאונות המוזיקלית של חנן בן ארי, ובעיקר בעיקר - נשים ששרות לנשים: דפנה חסדאי - חלוצת הטרנד, רחל וילנר ובתה סימי היבש, תמר יפרח והמלכה - אתי אנקרי.

סרט מומלץ:

הסרטים של רמה בורשטיין – 'לעבור את הקיר' ו'למלא את החלל'. היחידה שהוציאה אותי מהבית לסרט כבר 20 שנה.

דמות ספרותית שהיא מקור השראה בשבילך:

ריטה סקיטר. הדמות שרולינג המציאה לסדרת הארי פוטר, שמזכירה באופן מדהים עיתונאי פייק-ניוז מהתקשורת הישראלית. נתנה לי השראה להמשיך את המאבק בפייק-ניוז הישראלי.

כלי תקשורת מועדף:

פייסבוק וואטסאפ, עוקף תקשורת ישנה. תשובת המשקל לכלי תקשורת שהיו עד כה, שבהם קבוצה קטנה מאוד קבעה לקבוצת צרכנים ענקית איך, מה ועל מה לחשוב.

מישהו שאת מקפידה לעקוב אחריו בפייסבוק:

כולם היו בניי ובנותיי. אוהבת כל כך הרבה מהחברות והחברים שהתחברתי אליהם מהפייס. יותם זמרי, שגיליתי אותו הרבה לפני ההמונים, רעות צימרמן – היותם זמרי של האימהות, איילת לאש, אילת מיטש וסיירת השמל"שים (שמאלנים לשעבר), קבוצת העסקיות של אמונה, קבוצות נשים פעילות, הדור הצעיר והמדהים של הפעילים למען ישראל, צלמים מוכשרים כמו החתן שלי - דוד מיכאל כהן, ועוד רבים ורבות.

הבילוי המועדף עלייך:

לטוס לאילת לפחות פעם בשנה וגם ללילה. ואם בכל זאת נשארים בבית (והאמת שגם באילת) - לימוד וכתיבה.

יש לך מיליון דולר להוציא על תרבות. למי היית נותנת את זה ובשביל מה?

החלום שלי הוא מרכז בשם "אוהלי שֵם" (מדברי חז"ל יפיותו של יפת יהא באוהלי שֵם), שיממן ויציג תרבות שיונקת ומשדרת אמונה ברמה הכי גבוהה - מוזיקה בדגש על שירת נשים לנשים, קולנוע, אמני במה, אמנות פלסטית ואמני טקסט.
מה מצחיק אותך?

חוכמות של הקטנים שלי וחידודי לשון. רופא שיניים - מעביר את החור מהשן לכיס (זה דווקא שלי).

קבוצת ווטסאפ מעניינת שאת חברה בה:

קבוצה של חברות המחזור שלי מהאולפנה - מחזור כ' האגדי מכפר פינס + ג' בהר"ן. בקפיצה של 30 שנה חזרנו להיות יחד בפנימייה וירטואלית, בלי אגו ומסכות.