החתימה על ההסכם למען צעירי השומרון
החתימה על ההסכם למען צעירי השומרון צילום: רועי חדי

המועצה האזורית שומרון חתמה היום (חמישי) על הסכם עם המשרד לשוויון חברתי בראשותה של השרה ח"כ גילה גמליאל, לקידום פרוייקטים למען צעירים בשומרון תוך השקעה מטעם המשרד של רבע מיליון שקלים.

החתימה על ההסכם תאפשר יצירת אירועי תרבות יישוביים הממוקדים באוכלוסיית הצעירים, הקמת פורום צעירים בכל ישוב שיקבל ליווי מקצועי לקידום הצעירים, טיולים, סדנאות, סיורים והופעות משותפות לצעירי השומרון. המטרה היא לסייע בהשארת האוכלוסייה הזו בשומרון ומניעת מעבר לערים אחרות בגיל 18.

הבסיס להסכם שנחתם היום, החל להיווצר כבר לפני כשנה, כאשר השרה לשוויון חברתי, הגיעה לסייר בשומרון נפגשה עם ראש מועצת שומרון ונחשפה לצרכי הצעירים במקום.

השרה לשוויון חברתי, ח״כ גילה גמליאל אמרה כי "הקמת מרכז הצעירים במועצה האזורית שומרון היא צעד מתבקש ואני שמחה שלמשרד לשוויון חברתי ולי יש חלק בכך. אנו נמשיך לשתף פעולה בפרוייקטים נוספים גם בעתיד".

יוסי דגן ראש מועצת שומרון מסביר, "אוכלוסיית הצעירים היא אוכלוסייה שלא נכנסה לרובריקה של ילדים ונוער מצד אחד - ולעיתים גם לא לרובריקה של משפחות. כך נוצר מצב שהאוכלוסייה הזו נותרה הרבה פעמים ללא מענה והם נאלצו לחפש בילויים ועניין בערים".

"לשם כך הוקמה במועצה מחלקה שכל מטרתה טיפול בצעירים בגילאי 18 עד 35 ויצירת סביבת חיים מותאמת ומגוונת לשכבת הגיל הזו. בכך אנחנו מקווים לחזק אף יותר את אוכלוסיית השומרון ולתת מענה לשכבת האוכלוסייה הכה חשובה הזו", דברי דגן.