הפסטיבל לתיאטרון יהודי

תיאטרון "יידישפיל" פותח את הבמה לשימור וטיפוח התרבות היהודית בקהילות מכל רחבי העולם ומשיק את הפסטיבל לתיאטרון יהודי

תגיות: פסטיבל
קובי פינקלר - ערוץ 7 , ז' באדר תשע"ז

הפסטיבל לתיאטרון יהודי-ערוץ 7
תיאטרון יהודי
צילום: ג'ארר אלון

לראשונה בתולדותיו, תיאטרון "יידישפיל" משיק פסטיבל לתיאטרון יהודי, שיכלול הצגות ומופעים העוסקים במורשת העם היהודי על תפוצותיו השונות, במטרה להרחיב את עבודת השימור והטיפוח של קהילות יהודיות נוספות ברחבי העולם.

הפסטיבל הוא אקורד הפתיחה של ״במה 2״ של היידישפיל, במה שתשלב מחול, תיאטרון, מוסיקה והצגות ילדים שיציגו קשת נרחבת של סיפורים הקשורים בתרבות היהודית דרך שורשיה השונים.

הפסטיבל נמצא בפיתוח בימים אלו: "קול קורא" ליוצרים שמפורסם בימים אלו מזמין יוצרים לשלוח מחזות העוסקים בסיפור היהודי בקהילות השונות ברחבי העולם- יהודי צפון אפריקה, ארצות ערב, רוסיה, אתיופיה, צפון אמריקה, דרום אמריקה ועוד. ההצגות יעסקו בתרבות ובמסורת של אותן הקהילות וחלקן גם יתקיימו בשפות השונות.

תיאטרון "יידישפיל", נוסד בשנת 1987 מתוך תחושת שליחות להציל את כבודה האבוד של השפה היידית ואת תרבותה ולמקדה כמובילת תרבות עשירה ומשמעותית המהווה אבן יסוד חשובה בתולדות העם היהודי.

עד היום העלה התיאטרון למעלה מ-100 הפקות חדשות בכל רחבי הארץ, וזכה גם להכרה בינלאומית בעקבות השתתפותו הקבועה בעשרות פסטיבלים בינלאומיים ברחבי העולם וזכייתו בשורה ארוכה של פרסים בינלאומיים.