בנט ביקר את שובתי הרעב

יו"ר הבית היהודי הפתיע את אנשי עמונה, כשבא לחזקם במאהל בו נמשכת שביתת הרעב שלהם מול בית ראש הממשלה. "אעמוד על כך שההסכם יקויים"

אלירן אהרון , ח' באדר תשע"ז

צילום: מטה המאבק עמונה

יו"ר הבית היהודי, שר החינוך נפתלי בנט, ביקר לפני שעה קלה (שני) במאהל שובתי הרעב של תושבי עמונה מול בית ראש הממשלה בירושלים.

השר פגש את השובתים וחיזק אותם במאבקם. "מילה זו מילה והסכמים צריך לכבד. אני מחוייב להסכם שגבשנו אתכם ואעמוד על כך שההסכם יקויים בהקדם כפי שראש הממשלה התחייב, ושהממשלה תקבל החלטה כבר בישיבתה הקרובה, על הקמת ישוב חדש", אמר השר בנט למתיישבים.

בתום הביקור, סיפר יו"ר מטה עמונה אביחי בוארון, "הופתענו מהביקור. ישבנו, שובתי הרעב במאהל כשלפתע עצר רכב לידינו ומתוכו יצא שר החינוך. זה לא מובן מאליו שראש מפלגה בקואליציה ושר בכיר בממשלה יגיע בלי הודעה מראש ויצטרף לתמיכה במאבקנו ולמשמרת מחאה מול ביתו של ראש הממשלה".

הוא הוסיף כי "האחריות להקמת הישוב החדש מוטלת על ראש הממשלה בנימין נתניהו שנכון לעכשיו, לצערינו, מונע החלטת ממשלה וביצועה"

"ראש הממשלה הוא הראשון במדינה שצריך לכבד את המילה שלו ולעמוד בהתחייבויותיו - ובעניין זה להוות מודל לחיקוי עבור הנוער ועבור אזרחי ישראל. גם דונלד טראמפ כאיש עסקים מבין את זה, הסכמים צריך לכבד", סיכם בוארון.