נתניהו נגד אלימות המסתננים

ראש הממשלה גינה בעמוד הפייסבוק שלו תקיפת יהודיה בדרום תל אביב וסיפר כי הינחה את השר לביטחון הפנים להגביר את הפעילות נגד מסתננים

ניצן קידר - ערוץ 7 , ח' באדר תשע"ז

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
Photo by Emil Salman/POOL

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בעמוד הפייסבוק שלו לאירוע בדרום תל אביב שבו הותקפה יהודיה.

"אני מבקש לאחל רפואה שלמה לאסתר נחמן, שהותקפה בסוף השבוע האחרון באכזריות על ידי מסתנן בלתי חוקי בדרום תל אביב", אמר נתניהו.

"הגדר שהנחיתי להקים בגבול סיני בלמה לחלוטין את ההסתננות לישראל. שיעור היציאה של המסתננים מישראל נמצא בעלייה דרמטית בשנים האחרונות - אך לא די בכך. המשטרה חייבת לעשות הכל כדי להבטיח את ביטחונם של אזרחי ישראל ובתוכם תושבי דרום תל אביב, שסובלים מפשיעה חמורה מצד המסתננים", הוסיף ראש הממשלה.

הוא כתב עוד כי "בהמשך לתגבור כוחות המשטרה והשיטור הרגלי בדרום תל אביב, הנחיתי את השר לביטחון פנים גלעד ארדן להמשיך ולעבות את הכוחות בשטח, כדי להשליט שם חוק וסדר בכל שעות היממה. הממשלה בראשותי תעמיד לכך את כל המשאבים הדרושים כדי להבטיח שאסתר, יחד עם ילדיה ונכדיה, יוכלו לחיות בביטחון מלא - כמו כל אזרח במדינת ישראל".

נתניהו התייחס לאירוע התקיפה של אסתר נחמן, בת 80, טיילה עם הכלבים שלה ברחוב בדרום בתל אביב - כשאזרח אפריקני זר התנפל עליה ותקף אותה באלימות.

"הלכתי לאט לאט בשדרות הר ציון על המדרכה, אז ניגש אליי בחור סודני כבן 17. חשבתי שהוא רוצה לשאול על איזה רחוב, או שאלה אחרת. הוא ניגש אליי במרחק חצי מטר ממני ונתן לי אגרוף בפנים", שחזרה נחמן.

נחמן סיפרה כי כתוצאה מהמכה היא עפה אחורה על הברכיים, בין הכביש למדרכה ולאחר מכן התוקף ניסה לאנוס אותה. "הוא בא מאחור, נתן לי בעיטה והשכיב אותי על הרצפה תוך שהכלבים נובחים", ציינה. "היד נשברה לי ב-3 מקומות כתוצאה מהנפילה. כל פעם שרציתי לעמוד בחזרה על הרגליים הוא הכה שוב ושוב. אחר כך הוא ניסה לאנוס אותי, ממש לאנוס אותי".

"הוא התחיל למשוך לי את המכנסיים", המשיכה נחמן. "בגלל שהיה מוקדם בבוקר, בסביבות 5 וחצי, לבשתי על הטייטס טרנינג. הוא הספיק להוריד את הטרניניג אבל הגיע לטייטס כי לא הבין שיש לי שני מכנסיים. החזקתי את המכנסיים ואז התחיל להרביץ לי על היד מכות רצח עד שהתנפחה לי היד מהוורידים. המרפק דימם והוא גרר אותי על הרצפה".

"זו הייתה שעה מתה בין הלילה לבוקר", אמרה נחמן. "התחלתי לצעוק 'הצילו, משטרה'. הוא ניסה לעלות עליי כמו רוכב על סוס עם שתי הרגליים. כל פעם שרציתי להתרומם נתן לי מכה. כל הפנים שלי נפוחות, והיד והמרפק. יש לי שבר בזרוע. עברתי ניתוח לב פתוח לפני 4 שנים ואני לא הולכת כמו שצריך. זה שהוא הפיל אותי - זה כבר הרג אותי".