בנט במסר להורים: "סכנה לילדי ישראל"

שר החינוך קרא להורים להשיג את הקוד של הטלפונים של ילדיהם כדי לחפש תכנים בעייתיים. "האייפון הוא לא המרחב הפרטי של הילד. תתערבו".

אורלי הררי - ערוץ 7 , ט' באדר תשע"ז

בנט במסר להורים: "סכנה לילדי ישראל"-ערוץ 7
נפתלי בנט
צילום: רויטרס

שר החינוך נפתלי בנט קרא הבוקר (שלישי) להורי ישראל לחפש תכנים בעייתיים במכשירי הטלפון של ילדיהם.

"יש איזו תחושה שהאייפון זה המרחב הפרטי של הילד, שאנחנו לא מתערבים. לא. אני לא מקבל את זה. תתערבו, תשיגו את הקוד הסודי, תדרשו, תבדקו", אמר בנט בוועידת החינוך של "ידיעות אחרונות".

"יש מקום להורים להיות פטרנליסטיים כי זו אחריות שלנו לילדים שלנו. חמש שעות ביום בתוך הדבר הזה - זכותנו וחובתנו לדעת מה קורה שם. אז אנחנו במערכת החינוך - בשותפות איתכם ההורים - הולכים על זה בכל העוצמה כי אני רואה בזה באמת אתגר ואיום שאנחנו חייבים לטפל בו ואנחנו נצליח".

בנט סיפר על ביקור פתע שערך בבית ספר ממלכתי בתענכים ובבית ספר ממלכתי-דתי בגבעת שמואל, שם שאל "לכמה מכם יש סמארטרפונים? בשני בתי הספר התוצאות זהות. לכל הילדים היו סמארטפונים. אחר כך 'שאלתי כמה מכם נחשפתם לתכנים מיניים בין גבר לאישה שאסור לכם להיחשף'. שלושה רבעים מהילדים הרימו יד. אני מניח שהם הבינו שזה פורנוגרפיה. שאלתי 'כמה מכם נחשפו לאלימות קשה מאוד ברשת?' עוד פעם, בערך שלושה רבעים. ואז תיארתי שיימינג - כמה מכם היו שותפים או נחשפתם? בערך שליש ואני חושב שיותר".

שר החינוך הזהיר כי "ילד בכיתה ה' שנחשף לפורנוגרפיה - זה מרסק את הנפש שלו, את הנשמה. כל הרעיון של זוגיות הופך לרעיון מעוות. ילדה שצילמו אותה והפיצו את תמונתה או שהיא צילמה את עצמה, והפיצו לאלף אנשים, זה יכול להוביל להתאבדות ובוודאי לקשיים נפשיים מאוד קשים. לראות סרטון עריפה של דאעש בגיל צעיר הופך אותך לאדם פחות רגיש וטוב, פוגע עמוקות בנפש.

"אני רואה בסוגיית הפורנוגרפיה, האלימות והשיימינג סכנה מיידית וברורה לילדי ישראל. ומפה אני מודיע, אנחנו במערכת החינוך לוקחים על זה אחריות, אנחנו ניקח ולוקחים הובלה לאומית בלטפל בזה", הדגיש בנט.