"חוק אסטרטגי וקריטי"
איפה חברי הכנסת של הימין?

ועדת הפנים מקיימת דיונים על תיקוני חוק התכנון והבניה, ובתנועת רגבים מלינים כי חברי הכנסת מימין נעדרים באופן שיטתי מהדיונים.

ערוץ 7 , ט' באדר תשע"ז

איפה חברי הכנסת של הימין?-ערוץ 7
ועדת הפנים, הבוקר
צילום: רגבים

ועדת הפנים של הכנסת מקיימת היום (שלישי) את הדיון העשירי ב"חוק קמניץ" - התיקון לפרק האכיפה בחוק התכנון והבניה.

החוק מבוסס על המלצות הצוות הבין משרדי בראשות ארז קמניץ, המשנה ליועמ"ש, שגיבש תכנית שנועדה לשפר את הטיפול של המדינה במכת הבניה הלא חוקית.

בתנועת רגבים המלווה את מרתון הדיונים האינטנסיבי, מותחים ביקורת על חברי הכנסת מסיעות הימין, שלא מפגינים נוכחות בוועדה.

"במהלך כל הדיונים נכחו כלל חברי הכנסת הערבים, וכן חברי כנסת רבים ממרצ, מהעבודה ומיש עתיד עם שלל הסתייגויות, שמטרת רובן להשפיע על סעיפי החוק לטובת עברייני הבניה", אומר מאיר דויטש, מנהל מחלקת המדיניות בתנועת רגבים.

"הדבר יוצר דינמיקה בעייתית מאוד במהלך הדיונים. למעט יו"ר הוועדה, חה"כ דודי אמסלם שמנהל את הדיונים במקצועיות רבה, לצערנו חברי הכנסת מימין אינם מגיעים. לצד ארגוני השמאל הרבים שנוכחים בדיונים, נציגי רגבים אינם מקבלים רשות דיבור מיו"ר הוועדה. לכן אנחנו תוהים היכן חברי הכנסת מימין שיאזנו את הדיונים?", הוסיף.

"מדובר בנושא אסטרטגי ובהיבט חשוב מאוד לחיזוק הריבונות ברחבי המדינה, ובמיוחד בנגב ובגליל. מוסיף דויטש. "בשבועיים הקרובים הדיונים נכנסים לשלב הקריטי שלהם, ואנחנו מצפים מחברי הכנסת הציוניים לדאוג גם לאיכות הסביבה, ולחיזוק ריבונות המדינה", הדגיש דויטש.