חידון הציונות - גם בשדרות

החידון הציונות המקומי בשדרות נערך היום במעמד ראש עיריית שדרות אלון דוידי ומנכ"ל המועצה הציונית בישראל יגאל ברנד.

ערוץ 7 , ט' באדר תשע"ז

משתתפי החידון
משתתפי החידון
צילום: המועצה הציונית בישראל

חידון הציונות למשפחות הינו פרויקט ייחודי המחבר בין משפחות ציוניות מרחבי הארץ והעולם במהלך שישה חודשי פעילות המגיעים לשיא באירוע גמר ענק במוצאי יום העצמאות, בו יתקיים חידון אינטראקטיבי בשידור טלוויזיוני מרכזי בערוץ 10.

החידון מחבר בין דורות שונים של הסיפור הציוני בחוויה חינוכית עכשווית. ההסתדרות הציונית העולמית והמועצה הציונית בישראל מפעילות מזה ארבע שנים את החידון הציונית למשפחות. בגמר הגדול, תתמדנה המשפחות שהגיעו לשלב הסופי בתחרות, על הכרטיס למסע בעקבות חוזה המדינה, בנימין זאב הרצל באירופה ובישראל.

בימים אלו מתקיים שלב החידונים המקומיים, והיום נערך החידון המקומי בשדרות במעמד ראש עיריית שדרות אלון דוידי ומנכ"ל המועצה הציונית בישראל יגאל ברנד.

זו הפעם הראשונה בה מתקיים החידון הציוני בשדרות, שרואה לנכון להתחיל מסורת זו גם בשנים הבאות ורוצה אף לזכות בחידון הארצי שיתקיים השנה בתיאטרון ירושלים וישודר ביום העצמאות בערוץ 10. בחידון זכה לעלות לשלב המחוזי עמית אבקסיס מקרית החינוך הדתי אמי"ת.

ראש העיר אלון דוידי בירך את המשתתפים הרבים ואת המתמודדים ואמר, "אני גאה בתלמידים על התהליך שאותו עברו בשבועות האחרונים וכל זה כדי שנוכל כולנו להמשיך ולחזק את המורשת, הציונות והערכים בארץ ישראל בהתאם לרוח של ימינו".

סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, יעקב חגואל, אמר היום "בעידן אינטראקטיבי כל כך, חשוב לחזק את הדור הצעיר ואת המורשת הציונית, ההסתדרות הציונית העולמית, בחידון הציוני, שמהווה הזדמנות לחיזוק הזהות הציונית של כלל הציבור, באמצעות אירוע חווייתי ומרגש, אשר פוסע בנקודות ציון חשובות בהיסטוריה של העם היהודי. הופתענו מרמת ההיענות של כל ראשי הערים והציבור הרחב שהיה צמא ללא ספק לציונות ".

מנכ"ל המועצה הציונית בישראל, יגאל ברנד, הוסיף "המועצה הציונית בישראל שמה דגש לפעול לאורך כל השנה כולה סביב אירועים מההיסטוריה והמורשת של העם בארץ ובגולה. חידון הציונות מהווה עבורנו חיבור טבעי לחוויה ערכית ומשפחתית מההיסטוריה של העם בישראל, דרך מגוון רחב של קהלים".