הקסדה של סמי הכבאי לא תגיע ליו"ש?

חבילה שאמורה להגיע באמצעות שליחי "דואר ישראל" מתל אביב ליו"ש לא תגיע כי לפי הנהלים "לא עוברים את הגבולות האלה".

שמעון כהן - ערוץ 7 , י' באדר תשע"ז

התחפושת תגיע? דואר ישראל
התחפושת תגיע? דואר ישראל
צילום: יונתן סינדל. פלאש 90

ביומן ערוץ 7 הבאנו סיפור נוסף על סחורה שאינה מצליחה לעבור את הקו הירוק, והפעם האחריות מוטלת על כתפיו של דואר ישראל ושירות השליחים שלו. זהו סיפורה של הקסדה של סמי הכבאי וסיפורה של קרן סרור, תושבת לשם שבשומרון.

סרור רכשה לבנה בתל אביב תחפושת של סמי הכבאי, אך כשהגיעה לביתה גילתה שבחנות שכחו לשים בחבילה גם את הקסדה של הכבאי המפורסם.

סרור יידעה את בעל החנות שאצלו רכשה את התחפושת וזה מיהר לארוז את הקסדה בחבילה, ועם החבילה הגיע לסניף הדואר על מנת לשלוח בדואר שליחים את החבילה לביתה של סרור ביישוב לשם.

כשהגיע לדלפק הדואר נאמר למוכר כי לא ניתן להעביר את החבילה כמצופה. המוכר דיווח לסרור על הסירוב וזו החלה במסע טלפוני מול אנשי דואר ישראל על מנת להבין מדוע מסרבים שם לשלוח אליה את החבילה ובה הקסדה הנדרשת לקראת יום שישי הקרוב, יום התחפושות במוסדות החינוך.

בשיחה שהקלטתה הגיעה לידינו נשמעת נציגת דואר ישראל מסבירה לסרור כי החבילה לא תוכל להגיע אליה משום ש"לא עוברים את הגבולות האלה", כלשונה. סרור ביקשה הבהרות לגבי המונח 'הגבולות האלה' והמשמעויות ונענתה בכך ש'אלו הנהלים'. גם כאשר ביקשה להראות לה באתר האינטרנט של דואר ישראל את אותם נהלים שמונעים את משלוח הקסדה ליהודה ושומרון שמעבר לאותם "גבולות" לא קיבלה מענה.

יצוין כי באתר דואר ישראל נכתב כי שירות דואר השליחים הוא "שרות השליחים האמין ביותר. יעביר את המשלוח שלך מכל מקום ולכל מקום בארץ".

מדואר ישראל נמסר בתגובה: ״שירות השליחים של דואר ישראל מספק שירותים למאות ישובים מדן ועד אילת, לרבות לישובים מעבר לקו הירוק. לצערנו בישובים קטנים ומרוחקים לא ניתן לספק שירות שליחים מטעמים כלכליים״.

יצוין כי ישובה של סרור, לשם, מצוי בסמיכות רבה לראש העין, עובדה המציבה בסימן שאלה את הגדרתו כישוב קטן ומרוחק. עוד יצוין כי למערכת ערוץ 7 הגיעו הקלטות השיחות בין סרור לנציגת החברה, ואכן קביעתה כי הנהלים אינם מאפשרים שירות מעבר ל"גבולות האלה" נאמרו בבירור על ידי הנציגה.