האורח של בעלזא- אביו של עמנואל מורנו

אביו ואחיו של סא"ל עמנואל מורנו ז"ל היו אורחי הכבוד של קהילת בעלזא באשדוד באירוע חנוכת בית המדרש על שם מורנו ורס"ן רועי קליין.

ערוץ 7 , י' באדר תשע"ז

האורח של בעלזא- אביו של עמנואל מורנו-ערוץ 7
אילן מורנו עם מוטי זוננפלד
צילום: אלי קובין

אילן מורנו והרב שמואל מורנו, אביו ואחיו של סא"ל עמנואל מורנו ז"ל, קצין סיירת מטכ"ל שנפל במלחמת לבנון השנייה ותמונתו אסורה לפרסום עד היום, היו אורחי הכבוד בסיום ש"ס ירושלמי, אשר התקיים במוצ"ש האחרון בבית המדרש 'בית נפתלי' של חסידות בעלזא באשדוד.

שמם של גיבורי ישראל, סא"ל עמנואל מורנו ורס"ן רועי קליין הי"ד, הונצח בבית הכנסת, הודות לתרומה מיוחדת מאת הנגיד מוטי זוננפלד.

מארגני האירוע מציינים כי לימוד הירושלמי התקיים במהלך השנה בבית המדרש באופן קבוע, לעילוי נשמתה של דניאלי זוננפלד ז"ל, בתו של זוננפלד, אשר השתתף אף הוא בלימוד הש"ס וסיימו בשם כל הנוכחים.

במסגרת האירוע חילק זוננפלד לכל אחד מעשרות האברכים שסיימו את הש"ס מלגה מיוחדת. בהמשך הערב נחנך השער של ביהמ"ד על שמה של דניאלי שנהרגה לפני כשנתיים בתאונת דרכים ומאז הקים אביה את "קרן דניאלי" התומכת במפעלי צדקה וחסד רבים לזכרה ולעילוי נשמתה. סיום הש"ס נערך שבוע בדיוק לפני יום השנה השני לפטירתה.

יצוין כי בטקס השתתפו גם הרב יוסף אפרתי, ראש בית המדרש להלכה בהתיישבות, הרב אהרון ברקוביץ, רבה של קהלת רעות ברעננה, הרב שלמה חנוך ורנר, מנהל "קרן רא"ם" ו"קרן דניאלי", הרב אלימלך פירר, יו"ר אגודת 'עזרה למרפא', הרב ישראל מאיר ריאני, ראש ארגון רבני 'בנועם' ופרוייקט ׳בנועם דניאלי', הרב מנשה פינק, רב ודיין של קהילת בעלזא באשדוד ואורחים רבים.

בסיום הטקס ציין זוננפלד את חשיבות לימוד הירושלמי באמרו כי "הנצי"ב כתב שקדושת הירושלמי עליונה, ומפני חטאינו אנחנו צריכים להסתפק בבבלי. הוא משווה את הירושלמי ללוחות הראשונות ואת הבבלי ללוחות השניות".

אורחי הטקס
צילום: אלי קובין