כביש 6
כביש 6 צילום: פלאש 90

פנגו והנתיב המהיר, יאפשרו לראשונה תשלום לנסיעה בכביש אגרה באמצעות אפליקציה.

הממשק החדשני יקל ויפשט את תהליכי הרישום והשימוש של נהגים בכביש, כאשר כל מנוי פנגו יוכל לשלם בקלות ובמהירות דרך אפליקציית פנגו. הרישום לשירות לא כרוך בתשלום ואילו התעריפים באפליקציה יהיו זהים לחלוטין לאלה שמנהיג הנתיב המהיר, ללא כל עמלת הפעלה או שימוש.

השירות החדש צפוי לחסוך לנהגים כסף בעלויות הנובעות מהיעדר רישום מראש למערכת כביש האגרה, בשל החלטות נסיעה ספונטניות של מנויים שאינם רשומים לנתיב המהיר. בנוסף, ימשיכו ליהנות מפטור על תשלום נסיעה בנתיב המהיר כלי רכב המסיעים 3/4 נוסעים הנחשבים רכב רב תפוסה, לצורך קבלת הפטור מתשלום יש לעבור בעמדת הבידוק בחניון שפירים.

תשלום חכם בכבישי אגרה נמצא בראשית הדרך ברחבי העולם. ישראל היא המדינה השנייה בעולם לאמץ את אמצעי התשלום הטכנולוגי אחרי פלורידה, ארה"ב, שם פועלת האפליקציהPaytollo, שהחלה בפיילוט במחצית השנייה של 2016.

בחברה מסבירים כי הכניסה של פנגו אל הנתיב המהיר הינה המשך ישיר לאסטרטגיה ארוכת הטווח להפוך לאפליקציית פתרונות דיגיטליים בעולם, הרכב והדרך.

בנתיב המהיר עוברים מדי חודש כ-150,000 רכבים ועוד אלפי אנשים מחנים את רכבם במתחם שפירים ונוסעים ללא תשלום בשירות 'חנה וסע' המופעל במקום. בכוונת שתי החברות לפעול יחד כדי להרחיב את השימוש בטכנולוגיית התשלום באפליקציה גם לכבישי אגרה נוספים.

אבי בן ארי, סמנכ"ל הנתיב המהיר אמר הבוקר, "החבירה לאפליקציית פנגו מטרתה להעניק ללקוחותינו אפשרות תשלום מהיר, נוח וקל בכדי למקסם חווית הנסיעה והבחירה בנתיב המהיר".

רועי אלבז, מנכ"ל פנגו, הוסיף "שיתוף הפעולה עם הנתיב המהיר מביא עימו בשורה גדולה לנהג הישראלי. החזון של פנגו לתת מענה דיגיטלי מלא לנהג הולך ומתממש מיום ליום ונמשיך להרחיב את סל השימוש והשירותים שאנו מציעים לנהגים גם בעתיד".