"הקבוצה הזאת מטריפה את המדינה ואיש לא מעז לפתוח את הפה". הרב יגאל לוינשטיין
"הקבוצה הזאת מטריפה את המדינה ואיש לא מעז לפתוח את הפה". הרב יגאל לוינשטייןצילום: אתר 'בני דוד'

הרב יגאל לוינשטיין, מראשי המכינה הקדם צבאית "בני דוד" בעלי, מגיב הערב (רביעי) לסערה שחוללו דבריו נגד גיוס הבנות הדתיות לצה''ל.

בראיון לסיון רהב מאיר בערוץ 2 אמר הרב לוינשטיין כי הוא מתנצל על הסגנון שבו נאמרו דבריו. ''הדברים נאמרו בסגנון שנבע מרגשות סוערים. בשנתיים האחרונות מתרחש תהליך תרבותי עמוק בצה''ל, חדרה אליו תפיסה פמיניסטית מאוד לא פשוטה שלא עולה בקנה אחד עם היהדות''.

הרב לוינשטיין הבהיר כי צעירים דתיים יכולים להמשיך לשרת בצה''ל, בכל היחידות שאליהן לא מגוייסות בנות. ''בוודאי שנער דתי יכול לשרת, אין שום בעיה. יש יחידות שבהן דבר לא השתנה כמו גולני, צנחנים, גבעתי ושריון.

''אבל בכל מקום שבו הצבא מתעקש לעשות דברים שיש בהם איסור הלכתי, חייל דתי שרוצה לא יכול. מה לעשות? אנחנו אנשים דתיים. כמו שמכבדים את הכשרות והשבת צריך להבין שלנער דתי יש עוד מגבלה אחת - אין לו בעיה עם נשים אבל יש לו בעיה עם מגע וייחוד''.

על הזלזול שהשמיע נגד חיילות דתיות אמר הרב לוינשטיין ''אני מתנצל על הסגנון, אני לא חוזר בי מהשקפת העולם שלי. בסגנון שדברתי על זה, זה היה לא ראוי ואני מתנצל אבל מי ששמע את השעתיים שיחה מבין היטב את הפרופורציה בין הדברים''.

לדברי הרב לוינשטיין, ''צה''ל עשה קמפיינים אדירים לגויס בנות דתיות, והקמפיין נובע ממערכה פמיניסטית רחבה שנועדה למשוך את הבנות לתוך התהליכים האלה''.

על הקריאות לשלול את התקציב מהמכינה שבראשה הוא עומד, אומר הרב לוינשטיין כי "במשך 30 שנה לא ראיתי פה קצין או חייל אחד שפגע בחיילת.

"הסגנון שבו התבטאתי פגע באנשים הכי יקרים שאני אוהב, מעריך ומכבד, וכל האנשים האלה נפגעו מהסגנון. יש לי ויכוח אידיאולוגי עמוק איתם'', הוסיף הרב לוינשטיין וציין כי מדובר בראיון הראשון שהעניק לתקשורת מאז ומעולם. "זו פעם ראשונה שאני נמצא בתקשורת ואני מקווה שזה ראיון אחרון''.

הרב לוינשטיין: "שיגעו לנו את הילדות"מכינת עצם