ח"כ חיים ילין
ח"כ חיים יליןצילום: בן קלמר, פלאש 90

ח"כ חיים ילין (יש עתיד) התייחס לאמירותיו של הרב יגאל לוינשטיין נגד שירות נשים בצה"ל.

"הדת היהודית קוראת לאחדות, סבלנות ואהבה. כל אלו לא נמצאים בפיו של לווינשטיין, שלא ראוי להיקרא רב או בכלל להיות בתפקיד הוראה. שמורה לו הזכות המלאה להביע את דבריו, אך לא כאשר הוא עובד ציבור ומחנך דורות שלמים. על מערכת החינוך להקיא אנשים כמוהו מתוכה. זהו רב שמחפש לריב עם העם ואיבד את זכותו להיות מורה ומחנך בישראל", אמר.

ילין תקף את מפלדת הבית היהודי על רקע דבריו של הרב, "הבית היהודי מתדלק בשקט את הרב לווינשטיין ומוסיף להעצמת הרוחות הרעות שהוא מביא עימו. כאשר ח"כ אחד עורך את מצעד הבהמות ומסית נגד קהילת הלהט"ב באופן שיטתי, וח"כ אחר קורא לאיסור שירות בנות בצה"ל, אל לנו להתפלא שיש עדיין אנשים כמו לווינשטיין במערכת הציבורית".

על חוק המואזין אמר ח"כ ילין, "אחרי העמותות, המישוש, וההסדרה מגיע עוד חוק קיצוני, שהתחיל כגחמה, ושוב, נחקק בחטא ע"י הממשלה הקיצונית הזאת. אנחנו רואים סדיקה מתמשכת ביסודות הדמוקרטיה שלנו בגלל קומץ חברי כנסת קיצונים. הקואליציה הזאת בוחרת לפגוע בערבים רק בשביל לקושש עוד כמה קולות בקלפי."

ח״כ ילין התייחס לסקרים האחרונים המעניקים יתרון ל'יש עתיד': "העלייה של המפלגה בסקרים נובעת מהסיבה הפשוטה שאנחנו לעומת הממשלה, עובדים כל יום למען הציבור, מאחדים את העם ולא מפלגים אותו. עכשיו אני לא חושב על תוצאות הבחירות האחרונות או הבאות, אני מסתובב ברחבי המדינה, מדבר עם הציבור כי אני חושב ומאמין שביבי זו לא גזירת גורל ו'יש עתיד' היא אלטרנטיבה לממשלה שעוסקת רק בעצמה, בריבים שלה ובפוליטיקה שלה על חשבון כל מה שחשוב ונכון לאזרחי ישראל."