יריקה בפרצופן של המשפחות השכולות

ארגון נפגעי הטרור 'אלמגור' הגיב לשחרור המחבל שרצח שבע נערות יהודיות. "על ממשלת ישראל לדרוש תשובות".

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ד באדר תשע"ז

יריקה בפרצופן של המשפחות השכולות-ערוץ 7
יוסי צור
צילום: יוני קמפינסקי

ארגון נפגעי הטרור 'אלמגור' הגיב לשחרורו של המחבל אחמד דקאמסה, החייל ירדני שרצח ביריות שבע תלמידות בית ספר מבית שמש שהיו בטיול בנהריים בשנת 1997.

"הירדנים עשו הכל כדי להוכיח במשך השנים שביקורו של המלך הירדני בבתי משפחות הנרצחות היה לצורכי תקשורת בלבד", אומר מאיר אינדור, יו"ר הארגון.

"במקום להטיל עליו עונש מוות, המקובל בארצות ערב, הם הטילו עונש של 20 שנה על החייל הרוצח. שבע הנערות התמימות שטיילו עם חברותיהן באי השלום המפוקח על ידי הצבא הירדני עם אמון מלא של מדינת ישראל, נפלו שדודים ומתים. לדידם של קהילת נפגעי הטרור העונש סוג של יריקה בפרצוף של משפחות הנערות ושל החברה הישראלית".

חמור מכך, אומר אינדור, הנימוק שנשמע מהירדנים, שמדובר ב-"תום ריצוי עונשו", אחרי מאסר 20 שנה בכלא הירדני, לרצח שבע נערות הוא פארסה של צדק, כלשונו.

"מעתה, בעולם הערבי שמשית עונשי מוות, מבינים שכשמדובר ברצח יהודים, מופעל מד התנהלות אחר, עם סטנדרט כפול. כך בחסות המלך הירדני הוזל עונש הרוצח והוזל במקביל דמן של הנערות התמימות שיצאו לטייל באי השלום בנהריים".

יוסי צור, אב שכול ומראשי ארגון אלמגור, הוסיף "מניעיו של החייל הירדני היו איסלאמים בעיקרם, הוא היה במשמרת באי השלום בנהריים ראה את קבוצות התלמידים הישראלים ופתח לעברן באש תוך שהוא הורג שבע ופוצע עשרות אחרות".

"דינו של הרוצח היה צריך להיות מאסר עולם אמיתי ללא שחרור ואפילו שבע מאסרי עולם כפי שמחבלים מקבלים בבתי משפט בישראל. שוב נראה רוצח יוצא לחופשי, המשפחה תעשה לו מסיבת שחרור גדולה, והוא יחזור לחיות את חייו כאילו לא קרה כלום עם אשתו ובנו כאשר הבנות בקבר ואיבדו את חייהם לנצח"

באלמגור קוראים להקשיב לכאבן של המשפחות השכולות וקוראים לממשלה להפעיל את כל כוחה אצל הממשל הירדני כדי להחזיר את הרוצח בכלא. "על ממשלת ישראל לדרוש מהמלך הירדני לקיים את הבטחתו של אביו המלך חוסיין שהגיע אישית להתנצל בפני משפחות ההרוגות והבטיח שהרוצח יענש בכל חומרת הדין".