עובדי ערוץ 1 הפסיקו את השידורים

העובדים הקרינו שקופיות במחאה על סגירת רשות השידור בחודש הבא. יעקב אחימאיר: "המסדרונות בבניין מתרוקנים. סגירת הרשות לא הכרחית".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ד באדר תשע"ז

רשות השידור
רשות השידור
פלאש 90

ועד עובדי רשות השידור החל בעיצומים לקראת סגירת הרשות בחודש הבא ופתיחתו של תאגיד השידור הציבורי "כאן".

העובדים שידרו הערב (ראשון) שקופיות על מסך ערוץ 1 ועליהן הכיתוב: "אזרחי מדינת ישראל, ב-30 באפריל, ערב יום הזיכרון, רשות השידור נסגרת בהוראת שר האוצר משה כחלון. אלף משפחות יתווספו למעגל האבטלה - היום זה אנחנו, מחר זה אתם".

חתן פרס ישראל יעקב אחימאיר, עיתונאי ומגיש בכיר ברשות השידור, מתח היום ביקורת על ההחלטה לסגור את רשות השידור במקום לשקם אותה כפי שהבטיח ראש הממשלה בנימין נתניהו.

''איטית היא דעיכת הערוץ הראשון. המסדרונות בבניין הטלוויזיה מתרוקנים, אינם הומים כמו פעם", כתב אחימאיר בפייסבוק. ''אחד המדדים לשקיעה הוא חדר האוכל, המזנון. יותר ויותר שולחנות פנויים, מספר הנזקקים לשירותי המזנון פחת מאד. ואם קיים שולחן אשר סביבו יושבים הסועדים והשותים, הרי השיחה מתנהלת בקול רם על הנושא: 'מה יהיה?'.

''שואלים אותי, כמי שעובד ברשות השידור כיובל שנים. שואלים ואני משיב תשובת אמת: 'איני יודע'. התרגשתי מאד כאשר מאחורי גבי, שמעתי את אחת העובדות המסורות מתייפחת: 'הרי אני מפרנסת', יבבה בהמתנה עצובה ל-30 באפריל, היום שבו יירד המסך, יוחשכו האולפנים, והיא, העובדת הבוכייה לא תקבל עוד שכר''.

''וכבר אמרתי לא אחת: סגירת רשות השידור לא היתה הכרחית! הרי ראש הממשלה אמר בכנסת, מפורשות: 'נשקם את רשות השידור'. נו?! ותהליך שקיעה זה מתנהל בלא מחאות ציבוריות. עצוב. מאד. אמירתו של השר-לשעבר יאיר לפיד 'היום חתמנו על תעודת הפטירה של רשות השידור' מקבלת ממשות מצמררת. לפיד וארדן יכולים להרים כוסית''.