חשד: ערבי ניסה להצית פאב בירושלים

כתב אישום יוגש בקרוב נגד ערבי תושב מזרח ירושלים בגין חבלה במערכת הגז של פאב במרכז העיר ירושלים וניסיון להצית את הפאב כולו.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ט"ו באדר תשע"ז

חשד: ערבי ניסה להצית פאב בירושלים-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: דוברות המשטרה

המשטרה עצרה ערבי תושב מזרח ירושלים בחשד שחיבל בבלוני וצינורות גז הסמוכים למקומות בילוי ומבני מגורים, וניסה להצית אותם באמצעות סיגריה שהשליך.

היום תוגש נגדו הצהרת תובע בגין גרימת נזק לרכוש במזיד, ניסיון הצתה וניסיון להרוס נכס באמצעות חומר נפיץ.

החקירה נפתחה לאחר שלפני כשבוע וחצי התקבל במשטרה דיווח על דליפת גז במרכז העיר באזור בו מצויים מקומות בילוי ומבנה מגורים. שוטרי משטרת ישראל שהוזעקו למקום סגרו את הזירה והרחיקו עוברי אורח מהמקום. במקביל הגיעו למקום צוותי כיבוי אש שפעלו להפסקת דליפת הגז וטיפלו בבלוני הגז.

צוות חקירה מיוחד שמונה במרחב ציון החל מיד לאחר האירוע בביצוע שורת פעילויות גלויות וסמויות, תוך איסוף ממצאים מהזירה בהם ממצאים פורנזיים ושימוש באמצעים טכנולוגיים כל זאת תוך בחינת כלל כיווני החקירה. ניתוח מכלול הממצאים הוביל לאיתור החשוד, ערבי תושב מזרח ירושלים בשנות ה- 30, אשר נעצר והובא לחקירה.

מהחקירה עולה כי החשוד הגיע זמן קצר קודם לכן לפאב במרכז העיר שהיה הומה אדם, המשיך בהליכה לכיוון הרחוב האחורי של הפאב, שם הבחין במצבור בלוני גז שחלקם בתוך ארון. לאחר שהבחין כי הדלת האחורית של הפאב נעולה, החל להסתובב סביב מצבור בלוני הגז ובשלב מסוים פתח את ברזי הגז, חיבל בצינורות הגז המחוברים לווסת הגז. כל זאת כשהוא אוחז בידו בסיגריה דלוקה אותה השליך לעבר בלוני הגז ונמלט מהמקום.

תוך דקות כאמור חשו עובדי הפאב בריח חריף של גז והזעיקו את המשטרה וכיבוי האש. כאמור המשטרה עצרה את החשוד אשר קשר את עצמו לאירוע בחקירתו ומעצרו הוארך. היום הוגשה כנגדו הצהרת תובע ובקשה למעצר עד תום ההליכים.

במשטרה ציינו, "חקירה מקצועית, תוך ניתוח מכלול הממצאים בהם ממצאים פורנזיים, הובילו לאיתור זהותו של החשוד ומעצרו המהיר. כתוצאה מהתגובה המהירה של כוחות המשטרה וכ"בה נמנע אירוע שיכל להיות רב נפגעים ולגרום לנזק רב. משטרת ישראל תפעל בכל האמצעים העומדים לרשותה כנגד כל מי שמבקש לפגוע באזרחים חפים מפשע".