מצאה את האופנוענים שהצילו את חייה

מאז שחרורה מבית החולים חיפשה כרמלה גמליאל את שני הכוננים שהצילו את חייה, אך ללא הצלחה. בשבוע האחרון היא מצאה אותם במקרה.

תגיות: מד"א החייאה
ערוץ 7 , ט"ו באדר תשע"ז

מצאה את האופנוענים שהצילו את חייה-ערוץ 7
כרמלה עם רם גוטליב ודורון אלמוג
צילום: דן דורפאן דוברות מד"א

לפני כתשעה חודשים, בחודש יוני 2016, קיבלו רם גוטליב ודורון אלמוג, אופנוענים כונני מד"א במרחב אשר, קריאה לאירוע אובדן הכרה בנהריה.

כשהגיעו למקום, מצאו אישה מחוסרת הכרה בביתה עם שניים מילדיה. באופן מידי התחילו השניים בהחייאה, כשהם מעבירים דיווחו ומעדכנים את צוות הניידת לטיפול נמרץ של מד"א שכבר היו בדרכם לאירוע.

במהלך הטיפול הראשוני ביצעו הכוננים החייאה שכללה שלושה שוקים חשמליים, עד שחזר לכרמלה הדופק. לאחר כמספר דקות המטופלת החלה להראות סימני חיים וצוות ניידת טיפול הנמרץ שהגיע למקום האירוע, המשיך את הטיפול הרפואי ופינה אותה לבית החולים הקרוב כשמצבה קשה.

בבית החולים עברה שני צנתורים, במשך שבועיים הייתה מורדמת ומונשמת ולאחר מכן הייתה במחלקה להשגחה במשך מספר חודשים.

מאז שחרורה מבית החולים חיפשה כרמלה גמליאל, המטופלת, את שני כונני מד"א הרכובים על אופנועי-מד"א שהצילו את חייה.

דורון, כונן מד"א שטיפל בכרמלה אמנם ביקר אותה בבית החולים אך בשל בעיית זיכרון שכחה איך הוא נראה והאשפוזים הממושכים פגעו בניסיונות לאתרם. לאחר מאמצים רבים, מצאה כרמלה בשבוע האחרון את השניים במקום שלא חשבה עליו.

במהלך הליכה ברחוב היא הבחינה בשני אופנועים של מד"א חונים מחוץ לעסק פרטי בנהריה והחליטה להיכנס לשאול של מי האופנועים, בתקווה שאלו יקשרו אותה לבחורים שהצילו את חייה. מיד שהתחילה בסיפורה זיהו רם ודורון במי מדובר וסיפרו לכרמלה שמצאה את אשר חיפשה – הם אלו שהצילו את חייה.

כרמלה הודתה בהתרגשות לרם ודורון וסיפרה על מפגש נוגע ללב: "במשך חודשים הייתי מאושפזת ותהיתי מי הציל הבחורים שהצילו אותי, והנה בסיטואציה מקרית לחלוטין עברתי לידם וזכיתי להודות להם על שהצילו את חיי. בזכות רם ודורון אני רואה היום את שמונת ילדיי, הם נתנו לי את החיים שלי. אני מודה להם ובעיקר מעריכה את עבודתם הראויה להוקרה וקרבתם לביתי משמחת כך שאבקרם לעתים קרובות. המפגש היה מרגש עד דמעות, החיוך לא מש מפני תודה לכם".

דורון אלמוג, כונן מד"א רכוב על אופנוע-מד"א, סיפר "המפגש היה מרגש מאוד, לקח לי רגע להתעשת ולהבין את הסיטואציה שאני נמצא בה. ההחייאה של כרמלה הייתה ההחייאה הראשונה שלי בתור כונן מד"א רכוב על אופנוע-מד"א, זה קרה יומיים לאחר שקיבלתי ממד"א את האופנוע. עצם העובדה שהצלחתי להציל בן אדם וההבנה כי היא באמת עומדת ומדברת בזכותי ובזכות רם, זו תחושה עילאית. אין ספק כי הכרת התודה היא הדלק שלי למקרה הבא".

רם גוטליב, גם הוא כונן מד"א רכוב על אופנוע-מד"א, ציין "מיד כשהיא התחילה לספר את הסיפור שאלנו אותה אם היא 'כרמלה', והבאנו שהיא מצאה את מה שרצתה. הסיטואציה הייתה מרגשת עד דמעות וההוקרה והתודה שלה היוו בשבילנו גושפנקא למהות של העבודה שלנו. היא סיפרה לנו שהיא משתקמת ומצבה משתפר, זה ללא ספק מרגש לשמוע. אני מאחל לה רפואה שלמה".

מנכ"ל מד"א אלי בין הוסיף, "כונני מד"א בכלל רחבי הארץ מהווים גורם מרכזי ומשמעותי ביכולת שלנו להעניק סיוע רפואי ראשוני מהיר ומציל חיים. מתוך הבנה זו, אנו פועלים בעת האחרונה להרחבת האמצעים העומדים לרשותם של כונני מד"א, ובין היתר מרחיבים את מערך האופנועים שמהווה אמצעי להגעה מהירה למקום האירוע. האירוע של כרמלה הוא הוכחה ליעילות ולנחיצות של מערך אופנועים, ואני גאה בכוננים שעשו כל שביכולתם בכדי להציל את המטופלת. כמו כן, אני מודה לכרמלה על הרצון והנכונות שלה להודות לצוות שסייע והציל את חייה, אין ספק כי ההוקרה וההצלחה הם הדלק שלנו למקרים הקשים הבאים. מד"א ימשיך לפעול ולעשות כל שביכולתו על מנת להשתפר ולסייע במקרים רפואיים ברחבי הארץ".