גטאס לחברי הכנסת: מנעו את הדחתי

לקראת הדיון מחר (שלישי) בועדת הכנסת בדרישה להדיחו, טוען הח"כ באמצעות פרקליטו כי הסדר הטיעון שנרקם עימו, יבטל את הצורך בהדחה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט"ו באדר תשע"ז

גטאס לחברי הכנסת: מנעו את הדחתי-ערוץ 7
ח"כ באסל גטאס
צילום: פלאש 90

חבר הכנסת באסל גטאס (הרשימה המשותפת), המואשם בהברחת טלפונים ניידים למחבלים, קורא הערב (שני) לחברי הכנסת למנוע את הליך הדחתו.

גטאס שלח מכתב לחברי הכנסת באמצעות פרקליטו, בו טען כי הדיון שנקבע בנושא ההדחה בוועדת הכנסת אינו צריך להתקיים, משום שהפרקליטות מגבשת עמו עסקת טיעון.

עו"ד חסאן ג'בארין, היועץ המשפטי של ארגון עדאללה, טוען שהפרקליטות שלחה למרשו טיוטת כתב אישום חדשה, לפיה חבר הכנסת לא יואשם בתמיכה בארגון טרור - ועל כן אין להסיר את חסינותו.

"בקשת הדחתו של חה"כ גטאס אינה עונה על היסוד הבסיסי בדבר קיומה של עילת התמיכה במאבק מזוין של ארגון טרור. לכן הנכם נדרשים לדחות על הסף את הבקשה להפסקת חברותו של חה"כ בכנסת", לשון המכתב.

הדיון, שיהיה הראשון בנושא עתיד להתקיים מחר - ואם תאשר ועדת הכנסת בראשות ח"כ יואב קיש את ההצעה, היא תועלה במליאת הכנסת להצבעה. אם יושג בהצבעה זו רוב של 90 ח"כים יודח גטאס מהכנסת.

השר לביטחון פנים גלעד ארדן הגיב לדברים ואמר כי "את באסל גאטס יש להדיח מהכנסת לאלתר. אין קשר לסוג כתב האישום שיוגש נגדו. אני גם מקווה שיואשם גם בסעיף סיוע לטרור. כל אדם שמבריח מכשירי סלולר למחבלים בכלא יודע שהם יעשו בהם שימוש גם לסיוע למעשי טרור נוספים. אין מודעות וכוונה אחרת שניתן לייחס למעשה כזה. ובעיקר כשמדובר על ניידים רבים".