עובדת בקופת חולים הוצתה למוות

מטופל בן 78 הצית שריפה בקופת חולים בחולון. פארמדיקים של מד"א קבעו את מותה של אישה בשנות ה-40 לחייה. החשוד בהצתה נמלט ונתפס.

רעות הדר , ט"ז באדר תשע"ז | עודכן: 10:46

שריפה בקופת חולים
שריפה בקופת חולים
צילום: מד"א

טובה קררו, בת 56, עובדת קופת חולים נספתה הבוקר (שלישי) בשריפה בסניף קופת החולים ברחוב קפלן בחולון.

על פי החשד הראשוני, גבר כבן 78, תושב העיר, נכנס לסניף ושפך דלק לחדר שבו הייתה האישה, והצית אותה. פרמדיקים של מד"א נאלצו לקבוע את מותה.

החשוד בהצתה נמלט מקופת החולים, כוחות משטרה שפתחו בסריקות הצליחו לאתר אותו ולעצור אותו. בשעה זו הוא נלקח לחקירה.

פראמדיק בכיר במד"א אופיר פרנטקי סיפר "כשהגענו למקום הבחנו בעשן סמיך, לאחר פעולות הכיבוי אותרה במבנה אישה בשנות ה-40 כשהיא ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותה במקום. בנוסף טיפלנו ב-3 נפגעי חרדה ופינינו אותם לבית החולים וולפסון".

מפקדת מרחב איילון במשטרה, ניצב משנה סיגל בר צבי, אמרה בזירה: "הבוקר הגיע אדם לקבל טיפול בקופת החולים, הוא לא היה שבע רצון ותוך כדי דין ודברים שפך חומר דליק על האחות שטיפלה בו באותה עת, חומר שהביא איתו מבעוד מועד והצית אותה. למרבה הצער האחות נהרגה, מאמצים להחיותה לא צלחו והיא נפטרה".

שר הבריאות יעקב ליצמן הביע זעזוע מהמקרה ואמר כי ''מדובר בחציית כל הקווים האדומים של אלימות אסורה ומסוכנת. אני סומך על משטרת ישראל שמקיימת בשעה זו בדיקות ראשוניות כדי לחקור את האירוע הקשה ונמתין לקבלת ממצאים אלו.

''אני מבקש לגבות את הצוותים הרפואיים ולחזק את הרופאים, האחיות וכלל עובדי מערכת הבריאות. לא נוכל להשלים עם מקרי אלימות נגד אנשי הרפואה ואין סיבה שתצדיק התנהגות נפשעת מעין זו. תנחומיי למשפחה היקרה בשעתה הקשה״.

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, הוסיף: ״מדובר במקרה קשה ומזעזע של אלימות ורצח כלפי עובדי מערכת הבריאות. ניתן למשטרה לחקור מהר ולמצות את הדין עם העבריין. אנחנו נמצאים בקשר עם קופת החולים ושולחים את תנחומינו למשפחה שנמצאת באבל קשה".