"הוצאתי את הבקבוק ושפכתי"

ניצול השואה שהצית למוות את האחות טובה קררו ז"ל בסניף קופת חולים בחולון הובא על ידי המשטרה לזירה כדי לשחזר את האירוע הקשה.

ערוץ 7 , ט"ז באדר תשע"ז

טובה קררו ז"ל
טובה קררו ז"ל
צילום: ללא קרדיט

המשטרה תביא מחר (רביעי) בבוקר את החשוד ברצח האחות טובה קררו ז"ל להארכת מעצר בבית המשפט.

היום הובא החשוד במעשה על ידי חוקרי המשטרה לסניף קופת החולים בחולון בו אירע האירוע הקשה, ושם שחזר את ההצתה בפני מצלמות המשטרה.

"הבקבוק היה בשקית ניילון", סיפר החשוד במהלך השחזור ששודר הערב בערוץ 10, "אחרי שסיימנו את הבדיקת דם הוצאתי את הבקבוק ושפכתי את התוכן שלו לכיוונה".

על פי הדיווח הערב, תחילה טען החשוד כי הצית את האחות לאחר שחשב כי ניסתה להרעיל אותו למוות. בהמשך החקירה שינה החשוד את גרסתו וטען כי כלל לא ניסה לפגוע באחות והתכוון להצית את החדר בלבד.

משפחתה של קררו פרסמה הודעה בה נאמר, "איבדנו אמא, סבתא, דודה חברה, אישה אוהבת, המלאך של המשפחה, תמיד אהבה ודאגה לכולם. אחות שטיפלה במסירות רבה באלפי חולים לאורך שנים רבות ופעלה ללא דופי למען הזקוקים לעזרתה".

שר הבריאות יעקב ליצמן הגיב לאירוע הקשה ואמר כי "אני מזועזע מהאפשרות בה עובדת קופת חולים נרצחה על רקע טיפול רפואי בידי מטופל לכאורה. מדובר בחציית כל הקווים האדומים של אלימות אסורה ומסוכנת. אני סומך על משטרת ישראל שמקיימת בשעה זו בדיקות ראשוניות כדי לחקור את האירוע הקשה ונמתין לקבלת ממצאים אלו. אני מבקש לגבות את הצוותים הרפואיים ולחזק את הרופאים, האחיות וכלל עובדי מערכת הבריאות. לא נוכל להשלים עם מקרי אלימות נגד אנשי הרפואה ואין סיבה שתצדיק התנהגות נפשעת מעין זו. תנחומיי למשפחה היקרה בשעתה הקשה".

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, הוסיף כי "מדובר במקרה קשה ומזעזע של אלימות ורצח כלפי עובדי מערכת הבריאות. ניתן למשטרה לחקור מהר ולמצות את הדין עם העבריין. אנחנו נמצאים בקשר עם קופת החולים ושולחים את תנחומינו למשפחת שנמצאת באבל קשה".

אלי דפס, מנכ"ל שירותי בריאות כללית, מסר לאחר היוודע אירוע ההצתה במרפאה בחולון כי "אני מזועזע מאירוע ההצתה הנוראי שהתרחש הבוקר במרפאה בחולון. מדובר באירוע חסר תקדים במערכת הבריאות במדינת ישראל. אנו המומים ומזועזעים מהתוצאה הטראגית ומחבקים את המשפחה. אנו מלווים ותומכים בכלל הצוותים המסורים והנאמנים במרפאות שעוסקים כל העת בעבודת קודש ושליחות למען המטופלים. לא נסבול כל סוג סוג אלימות".