חיילות דתיות בצה"ל
חיילות דתיות בצה"ל ארכיון: פלאש 90

דובר צה"ל דווקא הביאו אחלה רעיון לכתבת סופ"ש: שלושה אחים, בוגרי קורס חובלים, שלושתם דתיים בוגרי ישיבות הסדר.

כתבה סופ"ש קלאסית, לא פוליצר, אבל אחת מאלה שעושה עוד קצת קיצי בגב של צה"ל וממלאת אותנו גאווה לאומית. (למרות שזה לא התחום שלי אני יותר משמח לעשות כאלה בעיקר מטעמי ציונות, הערצה וחיבה ענקית לצה"ל והחיילים).

הראיון תואם (טלפונית), האחים סיפרו על הקשיים, על האישה והילד שבבית (אחד מהם בן 29!) , על הניתוק מהמשפחה, על הרצון להתנדב ולתרום ועוד.. אבל אז זה קרה- ברוב חוצפתי, העזתי לשאול שאלה אקטואלית: מה דעתם של החיילים (הדתיים!!) על השיח של שילוב נשים בצה"ל אפרופו הדברים של הרב יגאל לוינשטיין.

המש"קית מדו"צ שהייתה על הקו נבהלה, כל ההסברים על כך שלא נעברו חוקי הצנזורה והצלחתי לברר לאן הצוללות מפליגות, או שלא הצלחתי "להפיל אותם" ולשמוע מהם על מעורבותו של דוד שמרון ברכישת הצוללת, אלא רק מדובר בשאלה מתבקשת שלא יכול להיות ראיון בעיתון בימים אלה שלא תישאל- עלו בתוהו והראיון פוצץ.

ניסיתי לחשוב על זה, מה בעצם כל כך מפחיד את דו"צ? מה חושבים שם? שאם כתב ישאל על הרב יגאל אז החיילים יגידו, 'אתה צודק אדוני הכתב, אחרי כל האימונים בקורס חובלים נעשה מרד צבאי'.

מה הם חושבים על האינטליגנציה של החיילים הדתיים? שהם אחלה לאימונים מטורפים, יכולים לתפעל כלי מפלצתי, איכותיים מספיק כדי להפליג מתחת למים למקומות שרק הדמיון יכול לחשוב עליהם אבל אם ישאלו אותם על שירות נשים אז הם יאבדו עשתונות וילכו לקב"ן?!

אני מניח שהתשובה של החיילים אפילו הייתה מסתכמת בכמה משפטים ממלכתיים כמו "מה שחשוב זה לעשות שירות משמעותי" או "זה לא כזה סיפור" "אנחנו מסתדרים נהדר" ועוד שלל דברים שדווקא שבמקרה הטוב היו עושים טוב לצה"ל וחייליו ובמקרה הרע 'רק' מכניסים את כל הפרשה לפרופורציה.

אז מה הטריף את דו"צ? מה הפחיד אותם? בחיי שאני לא מבין.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו