משפחת מרק: בונים את החיים מחדש

משפחת מרק מגיבה לגזר הדין נגד רוצח אביהם, הרב מיכאל: למדנו מאבא שתמיד יש להמשיך להתחזק ולבנות קומה על גבי קומה.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ז באדר תשע"ז

משפחת מרק מהישוב עתניאל שבהר חברון הגיבה בצהריים (שלישי) לגזר הדין שניתן למחבל שסייע לרצח אביהם - שני מאסרי עולם.

"שמונה חודשים ארוכים וקשים עברו עלינו מאז הירצחו של אבא הי"ד בידי בני עוולה. הרוצח המתועב שקיבל היום את עונשו אינו מעניין אותנו והמשפט לא היה נוכח בשגרת חיינו הכואבת. בימים אלו אנו עסוקים בחיזוק המשפחה, בחיבוק אחד לשני ויחד עם אמא שטרם החלימה מהפציעה הקשה, עמלים בבניית שגרת חיינו מחדש.

לא מזמן העמדנו מצבה לאבא, מצבה בה חקוקות מעט מילים שמנסות לבטא הרבה. יש רוצחים ויש בונים. אנחנו למדנו מאבא שתמיד יש להמשיך להתחזק ולבנות קומה על גבי קומה", אמרה המשפחה.

המשפחה מצרפת קטע קצר מתוך מכתב שכתבה לשופטי הרוצח. את המכתב הקריא האח שלומי:

''הרוצח שיושב פה לא מעניין אותנו. הוא איבד צלם אנוש. אבא שלנו כבר לא יחזור. מה שכן חשוב לנו זה שהוא לא יוכל לחזור ולפגוע בעוד אנשים, שהוא לא יגרום לעוד משפחות לעבור את הגיהינום שאנחנו עוברים כבר יותר מחצי שנה. הוא ושותפו כבר ישבו בכלא בעבר, שוחררו בעסקת שליט וחזרו לטרור. שלא יעשו זאת שוב. שלא יעלה בדעתם של חבריהם לבחור בדרך זו, דרך המוות. שידעו כי דרך החרב אינה משתלמת.

אני עומד פה בלי שאר אחיי ואחיותיי כיוון שאין לנו עניין ביצור שפל שאיבד צלם אנוש ומסוגל לזוועות שכאלה. הוא לא עניין אותנו ולא מעניין אותנו. אנחנו רק לא רוצים עוד משפחות כמונו. לילדים שלי נרצחו שני סבים, אני לא מאחל זאת לאף אחד.

על מדינת ישראל ובעיקר על ראשיה להימנע משחרור מחבלים בכל עסקה שהיא. הוכח כי גם מחבל ללא "דם על הידיים" שמשוחרר חוזר למעגל הטרור והופך למחבל "עם דם על הידיים.

אנו מבקשים מקברניטי המדינה שלא להיכנע ללחצים מבית ומחוץ לשחרר מחבלים וקוראים למצדדי העסקה לעלות לקברי הנרצחים על ידי משוחררי אותה עסקה ולבקש את סליחתם''.