מרתון י-ם: עשרות קיצוניים עוכבו

למעלה מ-30 אלף רצים השתתפו במרתון ירושלים ה-7 בסימן 50 שנה לאיחוד העיר. 80 חרדים קיצוניים ושלושה אוטובוסים עוכבו על ידי המשטרה.

רעות הדר , י"ט באדר תשע"ז | עודכן: 10:27

מרתון י-ם: עשרות קיצוניים עוכבו-ערוץ 7
מרתון ירושלים
צילום: פלאש 90

למעלה מ-30 אלף רצים השתתפו היום (שישי) במרתון ירושלים השביעי בסימן 50 שנים לאיחוד ירושלים - המרתון הבינלאומי הגדול בארץ ששבר השנה שיא עם 3,5000 רצים מ-60 מדינות שונות בעולם.

בתי המלון בעיר מלאים עם 10,000 הזמנות לינה ו-40 צוותי תקשורת מהעולם שהגיעו במיוחד מחו"ל לסקר את האירוע.

מרתון ירושלים הבינלאומי נבחר לאחד מ-10 מרוצי האביב הטובים בעולם על ידי מגזין הריצה הבריטי המוביל והשנה הוא כולל שישה מקצים: מירוץ מרתון מלא, מירוץ חצי מרתון, מירוץ 10 ק"מ, מירוץ 5 ק"מ, מירוץ משפחות – 1.7 ק"מ ומירוץ חברתי מיוחד – 800 מטר.

המנצח במירוץ המלא (42 קילומטר) הוא שאדראק קיפקוגי, בן 26 מקניה, שסיים את המרתון בזמן של 2:17:36.

משטרת ירושלים נערכה בכוחות מתוגברים באזור המרתון, בעקבות איומים של חרדים קיצוניים מ''הפלג הירושלמי'' לשבש את האירוע, במחאה על המשך מעצרו של בחור ישיבה שנעצר השבוע בשל היותו עריק מצה"ל.

שלושה אוטובוסים ובהם חרדים קיצוניים עוכבו במחלף שורש. כלל הנוסעים יובאו לחקירה. כמו כן, עיכבה המשטרה 80 קיצוניים ברחובות שונים הסמוכים למסלול המרתון שעל פי החשד התכוונו לשבש את המהלך התקין של המירוץ.

המשטרה מדגישה כי ''תפעל עפ''י סמכותה כדין ותנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותה וביד קשה כנגד כל מי שיפעל בניגוד לחוק ויבחר לנסות לשבש את המהלך התקין של המרתון ולהפר את הסדר הציבורי''.

ראש העיר ברקת והמנצח במרתון: שאדראק קיפקוגי מקניה
צילום: פלאש 90
‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il