עסקת טיעון
ח"כ גטאס יתפטר ויישלח לשנתיים מאסר

חבר הכנסת הערבי שהבריח טלפונים למחבלים כלואים יתפטר מהכנסת וירצה עונש של שנתיים מאסר בפועל. יומתק סעיף הטרור בכתב האישום.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ח באדר תשע"ז

ח"כ גטאס יתפטר ויישלח לשנתיים מאסר-ערוץ 7
מליאת הכנסת
צילום: הדס פרוש. פלאש 90

הפרקליטות וח"כ באסל גטאס (הרשימה המשותפת) שהבריח לכלא קציעות טלפונים ופתקים למחבלים כלואים, חתמו היום (חמישי) על הסדר טיעון במסגרתו הוא יתפטר מהכנסת וירצה עונש של שנתיים מאסר בפועל.

במסגרת ההסדר, גטאס יודה בכתב אישום מקל וסעיף הטרור יומר לסעיף שלא מדבר על עבירה שפוגעת בביטחון המדינה. עדיין לא ברור מהו אותו סעיף.

התפטרותו של ח"כ גטאס מהכנסת תייתר את הצורך להמשיך בהליך ההדחה שאותו מקדמים בקואליציה.

השר איוב קרא (הליכוד) מותח ביקורת על הסדר הטיעון ואומר כי ''אין כל סיבה לתת הנחה לח"כ גטאס על המעשה החמור של פגיעה בביטחון המדינה.

איך אפשר להסתכל בעיני ההורים של אלאור אזריה שהגן על המדינה אחרי שהפרקליטות הצבאית מחמירה נגד הלוחם, לעומת הסדר טיעון מקל עם ח"כ שפוגע בביטחון המדינה?'', שאל קרא.

החתימה על הסדר הטיעון מגיעה יומיים לאחר שהמשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד רז נזרי, אמר כי יש לח"כ גטאס עד יום חמישי להודיע אם הוא נעתר להסדר שהוצע לו. "עורכי דינו של ח"כ באסל גטאס יצטרכו לתת תשובה עד ליום חמישי האם הם מקבלים את הסדר הטיעון שגובש", אמר נזרי בדיון בוועדת הכנסת שעסק ביוזמה להדיח את חבר הכנסת.

"ההסדר יכלול עבירות חמורות ובהן עבירה מסוג פשע ועבירה לפי חוק המאבק בטרור. אם הם לא יקבלו את הסדר הטיעון – טיוטת כתב האישום תיוותר על כנה". עוד אמר נזרי כי "ההסדר יכלול תקופת מאסר משמעותית בפועל. כמו כן, נבקש מבית המשפט לקבוע שבמעשיו יש משום קלון".