יד לאחים: זה ייגמר בטבילה והתנצרות

בעמותת יד לאחים זועמים על הדיווח ולפיו ילדי בי"ס מקיסריה "התפללו" במסגד במהלך טיול. "הכמיהה לרב-תרבותיות מעבירה אנשים על דעתם".

ערוץ 7 , י"ח באדר תשע"ז

יד לאחים: זה ייגמר בטבילה והתנצרות-ערוץ 7
ילדי בית הספר כורעים במסגד
צילום: ללא

עמותת "יד לאחים" הנאבקת במיסיון ובהתבוללות, הגיבה הערב (חמישי) על הדיווח בערוץ 20 ולפיו ילדי בית ספר מקיסריה "התפללו" במסגד בג'סר א-זרקה במהלך טיול.

"ההתבוללות בישראל לבשה צורה חדשה. הכמיהה לרב-תרבותיות בישראל מעבירה אנשים על דעתם", אמרו ראשי ''יד לאחים''.

לדבריהם, ''המקרה הנ"ל מצטרף להצעת החוק ההזויה שהונחה בסוף השבוע שעבר על שולחן הכנסת- 'חג החגים'. הזהות היהודית, עמוד השדרה וערכי היסוד של העם היהודי נפגעים פעם אחר פעם, כאן בישראל, מתוך רצון לסובלנות כלפי הדתות האחרות''.

בעמותה דורשים ממשרד החינוך למנוע מקרים כאלו בעתיד. ''זה מתחיל בחג שיציין רב-תרבותיות, ממשיך בתפילה במסגד וייגמר בטבילה והתנצרות. משרד החינוך חייב לפעול במקרה הזה בכדי להזהיר שדברים כאלה לא יישנו".

גם בתנועה למדינה יהודית הגיבו בחריפות ל''תפילת'' הילדים במסגד ואמרו כי מדובר ב"עוד הוכחה שה'פתיחות' וה'פלורליזים' עשויים להביא לאיבוד ערכי היהדות הבסיסיים. עידוד המרת הדת במסווה לימודים רב תרבותיים היא חמורה ביותר.

''על משרד החינוך לגלות עירנות למקרים מהסוג הזה ולדאוג שלא יחזרו על עצמם בעתיד. כמו כן, אנחנו מצפים כי הדין עם אותם 'המחנכים' ימוצה, כך שיורחקו מכל מסגרת חינוכית באשר היא", הוסיפו.