"הזדמנות היסטורית להחלת הריבונות''

ראש עיריית מעלה אדומים מבקש מנתניהו ומבנט לאשר את החוק להחלת הריבונות על העיר. "המשיכו בדרכם של מנהיגי הציונות''.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ט באדר תשע"ז

"הזדמנות היסטורית להחלת הריבונות''-ערוץ 7
מעלה אדומים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גובר הלחץ הציבורי על ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החינוך נפתלי בנט, שלא לאפשר דחייה נוספת של החוק להחלת הריבונות על מעלה אדומים.

נכון לשעה זו, הצעת החוק תעלה ביום ראשון לדיון ולהצבעה בוועדת השרים לחקיקה, אולם ייתכן שראש הממשלה יבקש לדחות את ההצבעה בכמה ימים כפי שהוא עשה בחודשים האחרונים.

ראש עיריית מעלה אדומים בני כשריאל אמר היום (שישי) לנתניהו ולבנט "אל תדחו את ההצבעה על חוק הריבונות במעלה אדומים. המשיכו בדרכם של מנהיגי הציונות. זה רק בידיים שלכם. אל תפספסו את ההזדמנות ההיסטורית״.

יו״ר סיעת הבית היהודי במעלה אדומים, נוריאל גץ, קרא מוקדם יותר לנציגי "הבית היהודי" בכנסת ובממשלה, ואמר כי "תושבי מעלה אדומים וההתיישבות כולה נושאים עיניים לבית היהודי.

"נפתלי בנט, איילת שקד ואורי אריאל היקרים, אסור הפעם לוותר ולדחות את ההצבעה בוועדת שרים לחקיקה. כשאתם נחושים אף אחד לא יוכל לכופף אותנו. כבר 50 שנה מדברים על 'העיתוי הנכון והמתאים' הגיע העת לעשות מעשה שכן מעולם 'העיתוי' לא יהיה מושלם. מעלה אדומים תחילה כי היא בקונצנזוס הלאומי. גרירת הרגליים של הליכוד לא צריכה להפריע לנו", אמר גץ.

בשדולת ארץ ישראל הפיצו אתמול סרטון חדש ברשתות החברתיות במטרה לעורר לחץ על השרים החברים בוועדת השרים לחקיקה.

הסרטון מדמה את ההצבעה ביום ראשון להצבעה ההיסטורית של האו''ם בכ''ט בנובמבר וקורא לשרים לקיים את ההבטחה, להצביע בעד החוק ולעשות היסטוריה. הסרטון מלווה במנגינת מארש צה״ל וכן במנגינת ההמנון הלאומי - התקווה.

את הקמפיין להחלת הריבונות מובילים בחודשים האחרונים עיריית מעלה אדומים, תנועת רגבים ומועצת יש''ע, לצד מהלך פרלמנטרי ממוקד לאישור הצעת החוק אותו מובילה שדולת ארץ ישראל בכנסת בראשות ח"כ יואב קיש (הליכוד) וח"כ בצלאל סמוטריץ (הבית היהודי).