הוגש כתב אישום, גטאס יתפטר ביום א'

ח"כ באסל גטאס יגיש ביום ראשון את התפטרותו מהכנסת במסגרת הסדר הטיעון ולאחר שהוגש נגדו כתב אישום מתוקן.

ערוץ 7 , י"ט באדר תשע"ז

הוגש כתב אישום, גטאס יתפטר ביום א'-ערוץ 7
ח''כ באסל גטאס
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הפרקליטות הגישה היום (שישי) לבית משפט השלום בבאר שבע כתב אישום מתוקן והודעה על הסדר טיעון נגד ח"כ באסל גטאס (הרשימה המשותפת).

כתב האישום מייחס לגטאס הברחת טלפונים לכלא, מתן אמצעים לביצוע מעשה טרור, הכנסת מסמכים שלא דרך הנהלת בית הסוהר ומרמה והפרת אמונים על ידי עובד ציבור.

גטאס חתם אמש על הסדר הטיעון שבמסגרתו תבקש הפרקליטות מבית המשפט להטיל עליו מאסר בפועל למשך שנתיים, לצד מאסר על תנאי לתקופה שתקבע על ידי בית המשפט.

עוד סוכם במסגרת הסדר הטיעון כי ח"כ גטאס יגיש ביום ראשון את התפטרותו מהכנסת. "מעשיי נבעו ממניעים אישיים מצפוניים והומניטריים כלפי האסירים. אני מקבל אחריות מלאה על הדברים", אמר אמש חבר הכנסת הערבי.

גטאס טען במסיבת העיתונאים שערך בנצרת, "מהרגעים הראשונים אחרי שיצאתי מכלא קציעות ב-18 בדצמבר 2016 ועד ימים אלה, הייתי נתון למסע הסתה תוקפני, וגזעני אשר כלל הפצת שקרים מתוך המשטרה במטרה לייצר אווירה שביצעתי עבירות ביטחוניות חמורות".

"התקשורת סייעה בעשיית לינץ' בבית דין שדה, בעקבות זאת המערכת השלטונית עברה על שורה של קוים אדומים, וזאת רק משום היותי חבר כנסת ערבי", הוסיף. "בפעם הראשונה, הוסרה חסינות באיומים מחבר כנסת. מיד לאחר מכן, נעצרתי לחמישה ימים מבלי שנחקרתי באותה תקופה".

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן (הליכוד) מתח ביקורת על הסדר הטיעון וכתב בטוויטר ''מתקשה להבין מדוע הפרקליטות מסתפקת בשנתיים מאסר בלבד לגטאס על פעולות של סיוע לטרור כאשר הראיות כה מוצקות. מקווה שבית המשפט יחמיר הרבה מעבר לכך".

לדברי השר ארדן, גטאס ניצל את חסינותו כחבר כנסת, ''ניסה לסייע למחבל וסיכן בכך חיים רבים. שנתיים? על עבירות כלכליות מקבלים בישראל במקרים רבים שלוש שנות מאסר ואף יותר''.