ליברמן, את מי אתה מחבק?

הרב דרור אריה, רב ומחנך בישיבת שדרות, מגיב למכתבו של השר אביגדור ליברמן נגד הרב יגאל לוינשטיין.

הרב דרור אריה , כ' באדר תשע"ז

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן
צילום: פלאש 90

כבוד שר הביטחון

מר אביגדור ליברמן

הנדון: מכתבך לרב יגאל לווינשטיין.

כבודו במכתבו מאיים על רב בישראל להתפטר מתפקידו, ואף מבקר את דבריו וקובע שאינו ראוי לחנך ולהורות את בני הנוער הנפלאים במכינה בעלי.

בעברית פשוטה קוראים לזה סתימת פיות, וברוסית קוראים לזה בולשביזם.

השר ליברמן איזה ליקוי מאורות, במי נלחם שר הביטחון של ישראל? במחנך שגידל אלפי קצינים ולוחמים מסורים?

את מי אתה מחבק? את הרמטכ"ל שלך שנלקח שבי בידי ארגוני נשים מהשמאל הקיצוני? שניסח יחד איתן את פקודת השירות המשותף והשמיט את ערך הניצחון כדי להכניס את ערך השוויון?

האם חקרת לעומק את הטענה הכואבת של הרב לווינשטיין שמשהו רע עובר על צה"ל? שמנסים בכוח לחנך אותו לערכים חדשים? שמחקרי צה"ל עצמו {כבר למעלה מעשור} קובעים פעם אחר פעם ששילוב נשים בדרג המסתער פוגע ברמתו המבצעית של צה"ל ובבריאותן של הנשים?

האם ראיינת בנות שניזוקו באופן בלתי הפיך בפריצות דיסק צניחות רחם, ועקרות? קראת את מחקרי אכ"א עצמו על הפגיעות האישיות והנפשיות? שמת לב לדברי ראש אכ"א הקודם על ששיעור ההטרדות המיניות בצה"ל עולה משנה לשנה באופן מדאיג?

האם אתה עוד מנהיג מהזן הימני שעולה לגדולה ונשבה בדפוסי המחשבה של השמאל?

האם ראית את ההברקה של ה"שירותים המשותפים"? שירותים ומקלחות משותפים לבנים ובנות! לא מדאיג אותך במה עסוק צה"ל? לא מקומם אותך גודל האבסורד?

הרי אתה היית זה שתמיד לא נסחף בזרם של מעצבי דעת הקהל מהשמאל, אתה הרי יודע איזה נזק נגרם לצבא בשל פשעי אוסלו, בעיקר הנזק התודעתי שטשטש בין אויב לאוהב, גם אתה נרדפת בשל דעותיך, בשל סטיגמות שהפכו את דמותך לדרקונית והזויה, ואת דעותיהם ההרסניות של השמאל לדעות נאורות ולגיטימיות.

דבריו של הרב לווינשטיין הם זעקת הצופרים, לא נכון להשתיק אותם, צריך להקשיב להם..

אפילו בעזה לועגים לנו, מכינים ספסלים ללוחמות שינוחו.. הקמפיין הזה שמוביל הרמטכ"ל ודובר צה"ל פוגע בהרתעה שלנו, שם אותנו ללעג וקלס בעיני אויבנו.

הדיון הוא לא על מקרים בודדים של הצלחה בשילוב הנשים, אלא על המגמה ועל הכלל, שגם בצה"ל מודים שהיא מורידה את הרמה המבצעית ופוגעת בנשים.

ההיסטוריה תשפוט את אדריכלי המחדל הזה ואת שותפיו שלקו בעיוורון מאונס או מרצון.

ואשר לאיום בתקציבים.. פשוט עלבון למשרד הביטחון, יותר משהמכינה בעלי צריכה את תקצוב המשרד, משרד הביטחון ומדינת ישראל צריכה מוסדות נפלאים כמו עלי, על כל שקל שקיבלו הם השיבו בדם.. בדם גיבורים אידאליסטים, מוסרי נפש.

ההתנהלות הלא עניינית של ראשי מערכת הביטחון היא עדות כואבת על המחדל של הפקודה החדשה שבאה לכפות חינוך ודרך חדשה על בנינו ללא הסכמת העם.

מקווה שבעקבות מכתבי זה לא תדרוש אדוני השר, גם את פיטורי.