הגעתם לגמר בזכות ולא בחסד

תלמידי בית־הספר לחינוך מיוחד בבית־שמש הוכיחו יכולת גבוהה במיוחד בתחרות מול עמיתיהם מהמסגרות החינוכיות הרגילות

ערוץ 7 , כ"ג באדר תשע"ז

גיל קרסנטי
גיל קרסנטי
צילום: המשפחה

גיל קרסטני (52) היה מהנדס בניין מצליח עד לפני עשר שנים, כשהחליט לשנות כיוון ופנה להוראה בבית־ספר לחינוך מיוחד בבית־שמש.

בבית הספר הוא משמש מורה לילדים עם קשיים רגשיים ומסייע להם בטיפול בלקויות ובהקניית כישורי חיים.

"ידיעות אחרונות" מדווח כי לפני שנה קרסנטי רשם את הכיתה שבה הוא מלמד לתחרות באולימפיאדת מדעים רגילה, מתוך רצון להראות לכולם, ובעיקר להם, שהם מסוגלים לעמוד בסטנדרטים הנדרשים.

קרסטני הוביל קבוצה קטנה של 6 תלמידים, שהצליחו להגיע למקום מכובד בתחרות. ומשם — נולד אצלו הרעיון שעיקרו הקמת אולימפיאדת המדע הראשונה בישראל לתלמידי חינוך מיוחד, כך שכל התלמידים במסגרת זו יוכלו להתנסות בפרויקטים המאתגרים.

"כמו שוועדת השיפוט אמרה לנו — 'הגעתם לגמר בזכות ולא בחסד'. הרגשנו בשמיים. חווינו חוויה מעצימה חזקה ביותר. היה לי ברור שאנחנו חייבים להעניק את תחושת המסוגלות לשאר חברינו התלמידים והמורים מהחינוך המיוחד", צוטט קרסטני בעיתון.

הוא מספר כי מורים, מנהלים, מפקחים ותלמידים מבקשים לקחת חלק במיזם, "האולימפיאדה תהיה מיזם שנתי. משימת השיא השנתית היא בניית דגם טכנולוגי חדשני: כך זה נראה כאשר גישת לואו־טק פוגשת חדשנות אמיתית".

בינתיים נרשמו כבר שישה בתי־ספר לפרויקט, והמטרה היא להגיע למספר דו־ספרתי של בתי־ספר. החזון ברור: הילדים רוצים לחולל שינוי ולהוכיח לכולם שיש להוביל שינוי בתפיסת המסוגלות של כל הצוותים המעורבים, בקרב בני המשפחות ובכלל האוכלוסייה.

"עם המון נחישות ועבודת צוות ובעיקר עם הלב הגדול של התלמידים נוכיח לכולם שלפעמים חלומות מתגשמים", הוא מסכם.