איסוף המזון לנזקקים, בשנה שעברה
איסוף המזון לנזקקים, בשנה שעברה צילום: יח"צ

מבצע קמחא דפסחא הפך למסורת וגם השנה יתגייסו אלפי מתנדבים נוער ובוגרים, למבצע איסוף מוצרי מזון למשפחות מועטות יכולת.

השנה יפעלו מתנדבי מד"א בכל רחבי הארץ לצד יוזמת המבצע עמותת 'אורות החסד' ותלמידים מרשתות החינוך "ברנקו וייס" ו"בני עקיבא".

מבצע ההתרמה החל השבוע ביום ראשון הקרוב וימשך עד ל- 7.4 ברשתות השיווק המרכזיות ובמרכולים נוספים ברחבי הארץ.

בנוסף יתרימו תלמידי רשתות החינוך "ברנקו וייס" ו"בני עקיבא" מוצרי מזון במוסדות הלימוד שלהם, ומתנדבי מד"א הבוגרים יתרימו מוצרים במקומות העבודה שלהם.

הציבור הרחב מוזמן להגיע בהמוניו ולתרום מוצרים לנזקקים שיאספו ע"י המתנדבים בכניסה לרשתות ולמרכולים.

מניסיון השנים הקודמות מצביעים במד"א על כמה מוצרים מומלצים לתרומה ביניהם: מצות, יין, מיץ ענבים, שמן, סוכר, קמח מצות, ממרח שוקולד, ריבה, קפה שחור, נס קפה, שתיה קלה, שימורי טונה, חמוצים במלח, לפתנים בשימורים, עוגיות, עוגות, חרוסת, חזרת, תרכיזי מיץ, חלב עמיד, תפוחי אדמה ועוד.

מנכ"ל תנועת אורות, נחי אייל אומר כי "כמדי שנה אנו ממשיכים את מורשתו של הרב חנן פורת ומבצע קמחא דפסחא שיזם באורות חסד הפועלת לסייע ולעזור לכל מי שקצרה ידו בכדי שיוכל לחגוג סביב שולחן החג בכבוד ובשמחה".

"שיתוף הפעולה עם מד"א הוא מכפיל כח שמסייע לנו להכפיל ולשלש את כמות חבילות הסיוע ועל כך אני מברך אותם. אני קורא לציבור הרחב להוסיף לקניות החג שלהם מוצרי יסוד נוספים ולהשאירם למתנדבים הנהדרים בכניסה ובכך להביא אור ושמחה נוספים לעוד בית בישראל", דברי אייל.

אלחנן גלט, מנכ"ל ישיבות בני עקיבא מוסיף כי "קמחא דפסחא הוא שיעור חשוב ביהדות , בזמן שכל אחד ואחת עסוקים בניקיונות בקניות ובאפיית המצות לשולחן הפרטי שלו אנו נדרשים לעצור להסתכל סביב ולראות למי אין וכיצד ניתן לסייע לו. בישיבות ובאולפנות בני עקיבא אנו מחנכים לערבות הדדית, אהבת ישראל ולקיחת אחריות וקמחא דפסחא המשותף מבטא זאת היטב".

מנכ"ל מד"א, אלי בין ציין כי "כמו בכל פסח, גם השנה אנו עושים את מירב המאמצים על מנת לספק מוצרים לארוחת חג מכובדת לאלפי משפחות נזקקות. מד"א הוא ארגון שפעילותו להצלת חיים שזורה בחיי תושבי ישראל. החיבור שלנו עם הקהילה, הוא ערך עליון עבורנו- אנו נמצאים בקשר שוטף עם גורמי הרווחה בארץ לאורך כל השנה ובחג במיוחד. חשוב לנו לעשות את מירב המאמצים על מנת ולהגיע ולסייע, מדובר במשימות הומניטאריות מהמעלה הראשונה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו