שחקני הבימה עצרו לביקור במערת המכפלה

מתרגלים. בפעם השנייה הופיעו שחקני 'הבימה' בהיכל התרבות בקרית ארבע. בדרך חזרה ביקשו לעצור לביקור קצר במערת המכפלה.

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ג באדר תשע"ז

שחקני הבימה במערת המכפלה
שחקני הבימה במערת המכפלה
צילום: דוברות מועצת קרית ארבע חברון

התאטרון הלאומי "הבימה" הופיע שוב בהיכל התרבות קרית ארבע חברון, וככל הנראה לא מדובר בפעם האחרונה. זאת על אף מחאות השמאל שעוררה הופעתם הקודמת בהיכל התרבות שבמקום.

השחקנים הופיעו עם ההצגה "הצמה של אבא" מחזה מאת אמנון לוי ורמי דנון בבימוי של רוני פינקוביץ, ונדמה כי דווקא השקט התקשורתי המוחלט סביב האירוע מלמד על הפיכתן של הופעות מעין אלה בעיר האבות לשגרה תרבותית של ממש.

במועצת קרית ארבע חברון אומרים כי "יש מי שרצה להאמין שזה סיפור חולף, משהו חד פעמי, שאולי סערה כזו או אחרת תצליח לעצור את הרוח שנושבת בעיר האבות, אך המלחמה הראשונה של מתנגדי בואם של הבימה לקרית ארבע חברון לא צלחה לפני כארבעה חודשים, ואפשר לומר ש"התופעה" רק מתגברת. התאטרון הלאומי "הבימה" הגיע השבוע בפעם השנייה להיכל התרבות בקרית ארבע חברון שם הופיעו בפני אולם מלא, ואם חשבתם שזה נגמר, אל תתבלבלו.. מנהלת היכל התרבות וצוות הבימה לא נפרדו לפני שקבעו את התאריך להצגה הבאה".

יצוין כי טרם נסיעתם חזור בתום ההופה, ביקשו השחקנים, ובראשם יעקב כהן ורובי פורת שובל, לרדת ולבקר במערת המכפלה. ראש המועצה מלאכי לוינגר התלווה לאוטובוס השחקנים לביקור לילי קצר במערה שבלב חברון.

ההופעה
צילום: דוברות קרית ארבע חברון
עם ראש המועצה מלאכי לוינגר
צילום: דוברות קרית ארבע חברון