בר מצווה מיוחדת לילדים מיוחדים

ארבעה ילדים עם צרכים מיוחדים בעמותת 'עלה' חגגו בר מצווה מיוחדת.

המוגבלות ממנה הם סובלים לא מנעה מהם לחגוג בר מצווה כמו כולם, באולם שמחות, תזמורת, משפחות החניכים, ציבור רב שהתאסף ובקיצור – חגיגה של ממש.

במשך מספר חודשים פעלו בנות השירות הלאומי בעמותת 'עלה' כדי להכין מסיבת בר מצווה לילדים המיוחדים שתהיה איכותית ומושקעת לא פחות מכל בר מצווה אחרת. הן דאגו לכל הציוד הדרוש, כולל אולם ותזמורת, ואליהם הצטרפו נערי ישיבת אמי"ת נחשון שהרימו הד-סטארט מיוחד לטובת האירוע.

היום חגגו הילדים את בר המצווה המרגש בהשתתפות אמנים כמו עמיר בניון, יניב בן משיח ונתנאל קופרמן ולהקתו, אשר הגיעו בהתנדבות לשמח את הילדים ומשפחותיהם בבר המצווה המיוחד. הילדים הצטרפו אל כל הקהל במעגל ריקודים מיוחד כשהם באמצעו, והרגישו כל כך מיוחדים ומאושרים בבר המצווה שלהם. הריקודים נתנו להם להרגיש שגם הם ילדים כמו כולם וחוגגים בר מצווה כמו כולם.

האירוע נותן לילדים כוחות להתמודד עם אתגרי היום-יום, ונתן גם להוריהם תחושה שהם מתמודדים עם האתגרים יחד ולא לבד.

ליסה אהרון, אמו של אחד מחתני השמחה נועם ליאל, תיארה את התחושה: "לא ציפינו לכזה אירוע גדול. זה כל כך מרגש. אני שואבת את הכוחות שלי מנועם. כשאני רואה אותו שמח, מחייך ושטוב לו זה נותן לי את הכוח. אני מודעת למצב אבל אני אדם אופטימי, משתדלת לראות את האור ונותנת לנועם את התחושה שהוא כמו כל ילד אחר, וגם מתייחסת אליו כמו לכל ילד אחר במשפחה. האחים שלו מאוד אוהבים אותו, זה מה שנותן לו את הכוח ואני מקבלת ממנו את הכוח בחזרה".

מי ששלחו סרטוני ברכה לאירוע הם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין והרב הראשי לישראל דוד לאו. יו"ר הכנסת אמר: "האירוע המיוחד הוא שמחה אחת שהיא ארבע שמחות יחד. אני מתרגש כשאני רואה פעילות של 'עלה' וגופים דומים. מה שאתם עושים זה לא רק מצווה, זה לא רק חינוך, זה לתת טעם לחיים של אנשים מאוד מיוחדים".

"תפקידנו הוא לעשות הכל כדי שיהיה לילדים המיוחדים הכי טוב", הסביר מנכ"ל עמותת עלה הרב יהודה מרמורשטיין, "להתנהג איתם כאחד האדם, וכמו שלילדים שלנו אנחנו עושים בר מצווה כך גם לילדי 'עלה' המיוחדים מגיע לחגוג בר מצווה. חגיגת בר המצווה היא תחושה אדירה".

"זה היה אירוע מרגש ומכונן", אמר עדי וזאן, מנהל היחידה לקשרי חוץ ופיתוח משאבים ב'עלה', "לא רק בקרב המשפחות אלא גם בקרב אורחים רבים עם משפחות רגילות שקיבלו פרופורציה על החיים, והתרגשו עד דמעות כאילו חגגו הם לבנם בר מצווה. תודה רבה לכל המתגייסים, לתורמים ולאומנים היקרים שהגיעו בהתנדבות והפכו את האירוע הזה לכל כך מיוחד".