רפאלוב מול ספרד. המתיק את התבוסה
רפאלוב מול ספרד. המתיק את התבוסה צילום: רויטרס

שרת התרבות והספורט מירי רגב, הגיבה הערב (מוצאי שבת) לתבוסה של נבחרת ישראל בכדורגל לספרד במהלך השבת 4-1.

לדבריה יש לחזק את המאמן אלישע לוי ואת הנבחרת הישראלית כולה. "אני רוצה להזכיר לכולם שנבחרת ישראל היא הנבחרת הייצוגית שלנו", אמרה רגב והוסיפה, "המאמן והשחקנים עשו עושים ויעשו כמיטב יכולתם כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר".

עוד אמרה השרה רגב כי "ההגרלה הייתה קשה. אסור לשכוח שאנחנו משחקים בבית אחד מול אלופות עולם ואירופה, ועדיין השחקנים והמאמן עושים את הטוב ביותר שניתן. אני רוצה לחזק את ידיהם להמשך הקמפיין ומבקשת מכולם להעניק את המקום ואורך הרוח לנבחרת שלנו לסיים את הקמפיין".

היא הבטיחה כי מצידה תעשה ככל הניתן בכדי לאפשר לנבחרת הישראלית להביא הישגים ותוצאות כשאמרה כי "כשרת התרבות והספורט הצלחתי להקצות תקציבים גדולים לכדורגל בסכומים שמעולם הענף הזה לא ידע ובנוסף הושג גם הסכם שיווק נדיב".

"אני מבטיחה כי יחד עם ההתאחדות לכדורגל והיו"ר עופר עיני, נעשה כל מה שניתן כדי לשפר את הכדורגל והלביא גם באמצעותו הצלחה כבוד וגאווה לכל המדינה".

גם יו"ר ההתאחדות לכדורגל עופר עיני הצהיר כי מבחינתו לוי ימשיך לקדנציה נוספת כמאמן הנבחרת.

השחקנים הישראלים קיוו לעשות סנסציה גדולה מול הקבוצה שמדורגת בבית המוקדם במקום הראשון, אך משחק חלש מאוד של השוער הישראלי שפתח, אופיר מרציאנו, הוביל לתבוסה של הישראלים.

דויד סילבה כבש את השער הראשון לזכות הספרדים כבר בדקה ה-13, ו-ויטולו דאג להכפיל לפני הירידה להפסקת המחצית לאחר טעות קשה של מרציאנו.

דייגו קוסטה הצטרף אל החגיגה אחרי 6 דקות מפתיחת המחצית השניה, ואיסקן בדקה ה-88 נעץ את הרביעי ברשת של הישראלים שניצלו מתבוסה גדולה יותר. ליאור רפאלוב רק המתיק מעט את התבוסה עם שער מצמק בדקה ה-76.

הנבחרת הספרדית שלטה במשחק ללא עוררין - החזיקה בכדור, הניעה אותו ללא הפרעה והייתה בכמה רמות מעל הנבחרת הישראלית.