לפיד נפגש עם חלק מחותמי מכתב הרבנים

יו"ר "יש עתיד" נפגש עם חלק מחותמי מכתב הרבנים המתונים והדגיש, "מי שקובע איך יתנהל הצבא הם מפקדי צה"ל, לא הרבנים".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ט באדר תשע"ז

לפיד נפגש עם חלק מחותמי מכתב הרבנים-ערוץ 7
יאיר לפיד
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

יו"ר מפלגת 'יש עתיד', יאיר לפיד, נפגש אמש (ראשון) עם קבוצת רבנים מרכזיים החתומים על "מכתב הרבנים" בנוגע לשילובם של נשים וגברים בגדודים המעורבים וביחידות שדה.

הפגישה התקיימה על רקע המשבר שנוצר לאחרונה בין צה"ל לזרם המרכזי בציונות הדתית.

בפגישה, הציגו הרבנים ללפיד את הקשיים עמם נתקלים החיילים והחיילות הדתיים בצה"ל, ועדכנו כי בעקבות המפגש שלהם עם הרמטכ"ל בשבוע שעבר הם מקיימים כעת שיח ענייני ואמיתי עם הצבא.

בין הרבנים שהשתתפו בפגישה היו הרב דוד סתיו - יו"ר ארגון רבני צהר ורב היישוב שהם, הרב רפי פויירשטיין - מראשי רבני צהר וסגן נשיא מכון פויירשטיין, הרב אוהד טהר לב - ראש מדרשת לינדנבאום והרב עמיחי גורדין מישיבת הר עציון. חה"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) נכח גם הוא בפגישה.

במהלך הפגישה אמר הרב דוד סתיו: "יש פער עצום בין מכתב הרבנים לדברים שפורסמו בשם הרב יגאל לווינשטיין וזה משהו שחשוב לנו להדגיש ושהציבור יידע. אנחנו לא נגד שירות נשים בצה"ל, אנחנו מבקשים לפתור בעיות של חיילים שמגיעות מהשטח על מנת להמשיך ולחזק את שירות הלוחמים בצה"ל".

לדבריו, "אנחנו מבקשים להגיע להסכמות שמקובלות על 90 אחוז מהציבור. חשוב לדעת שכל רבני הציונות הדתית מתנגדים לפקודה שכופה על חיילים וחיילות לשרת יחד ביחידות קרביות".

לפיד אמר לרבנים בפגישה: "מי שקובע איך יתנהל הצבא הם מפקדי צה"ל, לא הרבנים, אבל אני מברך על הדיאלוג המתנהל ביניכם לבין הצבא. חשוב לאפשר לכל בת דתיה שתרצה בכך להתגייס. חשוב שהציבור יידע שלא כל הציונות הדתית הם סמוטריץ' והרב לווינשטיין. הכי חשוב שנזכור שכולנו חיים פה ביחד ומדינה היא לא תחרות במשיכת חבל. זוהי חובתי לעזור לכם להסביר לציבור שרוב מכריע של הציבור הדתי מתנגד לכל התקפה על ערכי המדינה וצה"ל".

ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) אמר לרבנים: "יש לכם תפקיד חשוב להראות לציבור הישראלי שיש גוונים בציונות הדתית ואתם מייצגים את הרוב שמחפש לחבר בין כל חלקי העם ומתנער מאמירות מבדילות ומפלגות. אין קבוצה טובה יותר מקבוצת הרבנים הזאת, שנותנת תקווה ליהדות מחברת, ואני שמח על קיום הפגישה הזו".

שטרן הוסיף: "הפגישה הזאת זו דרכה של יש עתיד כמפלגה שמחברת בין חלקי העם ומדגישה את המאחד ולא את המפלג".