פרשה בנוסח "שמפניה" בארה"ב: תחקיר של רשת CBS חשף כי סוכן של ה-FBI נכח בזירת פיגוע של תומכי דאע"ש בטקסס וייתכן אף שעודד את ביצועו.

המדובר בפיגוע שהתרחש בעיר גרלנד ב-3 במאי, 2015. באותו יום נערך במרכז קונגרסים בעיר אירוע מטעמה של הפעילה האנטי-איסלמיסטית פמלה גלר, גלר העניקה פרסים במסגרת תחרות ציורי דמותו של נביא האיסלם, מוחמד – כמחאה על הטבח שבוצע במערכת המגזין הצרפתי "שרלי הבדו", שפרסם קריקטורות של מוחמד.

שני המחבלים הספיקו לירות ברגלו של שוטר אך נוטרלו מייד אחר כך ע"י שוטר אחר, ולבסוף נורו למוות ע"י אנשי ימ"מ.

כעת מתברר שבזירת הפיגוע נכח סוכן של ה-FBI שהיה בקשר עם אחד המחבלים, אלטון סימפסון. אותו סוכן שלח לסימפסון מסרון, שלושה שבועות לפני הפיגוע, בו עודד אותו "לקרוע את טקסס". מתגובתו של סימפסון עולה שהוא הבין שהסוכן מעודד אותו לבצע את הפיגוע. "אחי, אתה לא חייב להגיד את זה", כתב. "אתה יודע מה קרה בפריז... אז זה ברור גם ללא מילים. אין צורך להיות ישיר".

הסוכן אף היה נוכח, כאמור, בזירת הפיגוע, בעת שהתרחש, והוא צילם את השוטר שנפגע ברגלו מספר שניות לפני שנורה. הסוכן לא ניסה להתערב ולמנוע את הפיגוע, ולאחר חיסול המחבלים הוא ניסה לחמוק מהמקום אך נעצר ונאזק ע"י שוטרים מקומיים.

התחקיר של CBS שואל אם ייתכן שה-FBI ידעה על הפיגוע, ולא ניסתה למנוע אותו. זה היה הפיגוע הראשון על אדמת ארה"ב שדאע"ש נטל עליו אחריות.

"שמפניה" היה כינויו של סוכן השב"כ אבישי רביב, שפעל כסוכן מדיח בחוגי ימין קיצוני בתקופה בה החליט יגאל אמיר לרצוח את ראש הממשלה, יצחק רבין.