אורטל תמם
אורטל תמםחזקי עזרא

אורטל תמם, אחייניתו של החייל משה תמם הי"ד, מביעה תקווה שהמאבק בתיאטרון אל מידאן שהעלה מחזה שכתב המחבל שרצח את דודה, ינחל הצלחה.

בראיון לערוץ 7 מספרת תמם, "המאבק שלהם הוא חוצפה שאין מילים לתאר אותה. אנחנו כבר שנתיים שותפים למאבק נגד התקצוב הציבורי של התיאטרון. הצגת 'הזמן המקביל' על חיי רוצחו של דוד שלי, תוך ביצוע עברות פליליות כולל שיתוף פעולה עם התאחדות אסורה וגיוס תרומות למחבלים, הן עבירות חמורות. לכן האפשרות ההזויה שמדינת ישראל תממן אותם היא ביזארית".

לדבריה, "דוד שלי נחטף ונרצח בשל היותו חייל, לכן לא הגיוני שמדינת ישראל תממן את תומכי הרוצח. הם יודעים היטב מדוע הם לא הולכים לבג"ץ".

תמם מתייחסת גם לסרטון המפורסם בו מעביר ח"כ באסל גטאס מכשירי פלאפון למחבל ואליד דקה שרצח את דודה. "האמת שזה תפס אותי בשדה התעופה ומיד התחלתי לבכות. המשפחה שלנו עוברת המון בשנתיים האחרונות. זה התחיל מהמאבק שלנו שלא ישחררו את רוצחי הדוד שלי - וזה ממשיך מזה שבזמן שדוד שלי קבור באדמה הרוצח שלו, חי חיים מאוד טובים בתמיכתו של באסל גטאס שתמך בו. לא מפתיע מדוע תיאטרון אל מידאן בחר דווקא הצגה עליו, כי הוא מייצג רוצח חייל שממשיך לפרוח בכלא".

תמם לא תצפה בסדרה מגידו שמתארת את חייהם של המחבלים בכלא. "זה אבסורד שבמדינת ישראל בתי הכלא הפכו להיות אופציה מועדפת על המחבלים. חייבים להחמיר את התנאים בכלא ופניתי בעניין לשר ארדן. אני לא צריכה לצפות בסדרה הזאת כי אני כבר יודעת מה הולך בבתי הכלא".