איילה שפירא נאמה בפרלמנט האירופי

קבוצת ידידות למען יהודה ושומרון הוקמה לראשונה בפרלמנט האירופי בבריסל. איילה שפירא שנפצעה מבקבוק תבערה ריגשה את חברי הפרלמנט.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , א' בניסן תשע"ז

כ-15 חברי פרלמנט וכ-150 משתתפים נוספים הגיעו היום (שלישי) לאולם המרכזי של בניין הפרלמנט האירופי בבריסל לכנס חנוכת קבוצת הידידות למען יו"ש בפרלמנט.

הקמת קבוצת הידידות היא אירוע השיא של יחידת קשרי החוץ של המועצה האזורית שומרון.

ראש המועצה יוסי דגן אמר באירוע, "מזה זמן רב מדברים עלינו אבל לא מדברים איתנו. אנחנו הגענו לכאן כדי לשנות את המצב הזה וכדי לקדם באמצעות הקבוצה הזו את זכויות האדם של תושבי יו"ש הישראלים. ששום דבר לא ברור מאליו עבורם. מהזכות לבנייה וגידול טבעי ועד הזכות לרפואת חירום סדירה שום דבר לא ברור מאליו. זו תופעה חמורה וקבוצת הידידות תלחם על הנושא הזה כמו על נושאים אחרים מתוך כותלי הפרלמנט".

חבר הפרלמנט האירופי פטר מאך, ראש קבוצת הידידות למען יו"ש בפרלמנט האירופי, אמר באירוע: "החלטנו להקים קבוצה חדשה בפרלמנט האירופי - קבוצת הידידים של יו"ש, מכיוון שאנו רוצים ליידע את הציבור ואת חברי הפרלמנט הזה לגביי השימוש בכספי משלם המיסים האירופאי לתמיכה בטרור בישראל, וליידע אותם לגביי העובדה שבזמן שסחורות פלשתיניות נכנסות לאירופה ללא מיסוי, דווקא על המוצרים של היהודים כן כופים מיסוי".

"אנחנו רוצים ליידע את הציבור ואת חברי הפרלמנט לגבי חוסר ההגינות הזו ואנחנו רוצים לפעול יחד על מנת לבטל את המיסוי על סחורה יהודית ולשים קץ למימון התומך, במישרין או בעקיפין, בטרור בישראל וביו"ש בפרט. הכנס הזה הוא הצעד הראשון. קבוצת הידידים של יו"ש שהוקמה כעת כאן תפעל, מתוך הפרלמנט למען האינטרס של יהודה ושומרון", הוסיף.

מיד עם סיום ההכרזה על הקמת קבוצת הידידות התקיימו שני מושבי עבודה של הקבוצה בנושא החרם והדה-לגיטימציה ובנושא הכספים של האיחוד האירופי שמועברים לרשות הפלשתינית ללא פיקוח ולמעשה ממנים את הטרור וההסתה ברשות בפועל.

המושב הראשון עסק במלחמה בחרם וב-bds. שם הציג משה לב רן, מנכ״ל מפעל טוויטו פלסט היושב בברקן את ההתמודדות של התעשיינים ביו"ש עם החרם. לב רן הציג את הדו קיום היחיד במזרח התיכון - איזורי התעשייה ביו"ש.

כמו כן דיבר במושב נתי רום, מנכל ארגון ״לב העולם", שהציג את המיזם אותו הוא מוביל בעולם למלחמה בחרם. רום גם פרס יחד עם יחידת קשרי החוץ של המועצה האזורית שומרון מוצרים מיו"ש בלב הפרלמנט מהם טעמו הנוכחים. כמו כן דיבר במושב ארז צדוק יזם שהציג בפני חברי הפרלמנט תוכנית עבודה לעידוד השלום באמצעות חיזוק איזורי התעשייה ביו"ש.

את המושב השני שעסק במימון האיחוד האירופי לטרוריסטים היושבים בכלא הישראלי, פתחה אסתר אלוש דוברת השומרון שהציגה את הנתונים הקשים בפני חברי הפרלמנט. מיד לאחר מכן הוקרן בהקרנת בכורה סרטון ההסברה של הקרן הציונית לישראל בראשותו של ליאור שורקה שהציג את נפגע הטרור שי מיימון שקרא לפרלמנט האירופי לעצור את העברת המימון לרשות הפלסטינית המממנת טרור.

לאחר מכן דיברה הנערה איילה שפירא שנפצעה בפיגוע בקבוק תבערה לפני כשנתיים ונשרפה בפניה. יחד איתה דברה אמה רות שפירא. איילה ורות ריגשו את חברי הפרלמנט והם קמו על רגליהם לכבודן עם סיום דבריהן.

איילה שפירא הציגה בכנס את סיפורה האישי ואמרה לחברי הפרלמנט: "לפעמים כשאתה חושב שאתה תורם לשלום אתה בעצם מממן מלחמה". בכך היא התייחסה לתופעת העברת כספים מהאיחוד האירופי לטרוריסטים היושבים בכלא הישראלי".

עו"ד נתי רום מייסד ארגון 'לב העולם' הפועל כנגד החרם באמצעות שליחת מוצרים מיצרנים ביהודה, שומרון, לתומכי ישראל בעולם אמר, "אני רואה קשר בין הטרור שתוקף במדינת ישראל, הטרור שתוקף באירופה, ובין הטרור הכלכלי. אני קורא לחברי הפרלמנט האירופי ולכל ידידי ישראל להצטרף במאבק בטרור ובאנטישמיות ולרכוש מוצרים דווקא מיהודה ושומרון, לא יתכן שאירופה תקדם פגיעה בסחר חופשי ובמדינה היהודית הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון".

רום חילק במקום מוצרים מיהודה ושומרון לחברי הפרלמנט האירופאי וקרא להם להצטרף למיזם של לב העולם, אשר שולח מידי חודש חבילות בהם אלפי מוצרים מיהודה ושומרון לתומכי ישראל בכל העולם.

השקת קבוצת הידידות
צילום: לב העולם