אוהדי בית"ר (ארכיון)
אוהדי בית"ר (ארכיון)צילום: פלאש 90

החלטה דרמתית הבוקר (שני) במועדון הכדורגל של בית"ר ירושלים. כמעט שבוע עבר מאז הוחזרו למועדון הירושלמי שתי הנקודות שהופחתו בשל קריאות גזעניות, כשאלה חזרו בתום ערעור שהגישו לבית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל, בתמורה להארכת העונש על תנאי לשנה אחת נוספת ולקנס מוגדל.

היום הודיעו במועדון הירושלמי - אם יושמעו שוב קריאות גזעניות ביציעי הקבוצה, נרד מכר הדשא על אף כל המשתמע מכך והעונשים הכבדים שנספוג בשל כך.

"אנו מודיעים כי אם יושמעו שירים בעלי נופך גזעני בקרב יציעי אוהדי בית"ר ירושלים לרבות ״הנה היא עולה הקבוצה הגזענית״ ו-״שיישרף לכם הכפר״, הקבוצה תרד מכר הדשא, בין אם זה יהיה בזמן משחק או בזמן חימום, ולא תשוב למגרש כשכל ההשלכות למעשה זה ידועות, כולל אי קיומו של משחק", נכתב בהודעה לאמצעי התקשורת מטעם המועדון הבית"רי.

עוד אמרו במועדון כי "אם באירופה השירים הללו מוכרים כחלק מהרפרטואר הגזעני ובעקבות כך נענש המועדון באופן כבד - הן כלכלית, הן מקצועית ובעיקר תדמיתית, אנו מוצאים מקום כי גם בארץ יוכרו שירים אלו כבעלי אמירה גזענית. שירים אלו עשויים להרחיק את המועדון מהשתתפות מהמפעלים האירופים לשנים רבות (כפי שקרה למועדונים גדולים באנגליה), חלק מההישגיות ותקיעות יתד בצמרת הכדורגל הישראלי תלויות ישירות בהשתתפות קבועה במפעלים האירופיים, ללא זאת אין זכות קיום למועדון גדול כבית״ר ירושלים בכדורגל הישראלי".

"השחקנים יונחו באם יושמעו שירים אלו לרדת ישירות מכר הדשא", אמרו בבית"ר.

לדברי המועדון הירושלמי, אין מדובר בהתנגחות באוהדים או בחברי ארגון 'לה-פמיליה', ההיפך הוא הנכון. "אנו קוראים לקהל הגדול שלנו המתנגד לקריאות מעין אלו להשמיע את קולו ולהתנגד נחרצות לנוכחות של שירים אלו ביציעי אוהדי בית״ר ירושלים".

ראשי המועדון אף הוסיפו כי נקיטת הצעד הינה אך ורק בכדי לגרום למשפחות וילדים להגיע ולעודד את הקבוצה. "אנו נוקטים בפעולות אלו על מנת שמשפחות יוכלו להגיע למשחקי ביתר ירושלים וליהנות מכדורגל ומאווירה נעימה ואוהדת, הרי שום הורה לא מוכן שילדיו יספגו אווירת שינאה וגזענות, אלי טביב אשר חווה גזענות לא מוכן שמועדון הכדורגל שהוא עומד בראשו יהיה מזוהה עם תופעה שלילית זו", סיכמו במועדון הירושלמי.