עופר עיני, יו"ר ההתאחדות. לא נותן גב לטביב
עופר עיני, יו"ר ההתאחדות. לא נותן גב לטביב צילום: פלאש 90

"אני מעריך את המאבק של אלי טביב בגזענות, אבל אסור לו לקחת את החוק לידיים", כך מגיב הערב (רביעי) יו"ר ההתאחדות לכדורגל עופר עיני, בראיון ל-102FM, להודעה הבוקר של מועדון הכדורגל הירושלמי.

כזכור, הבוקר הודיעו בבית"ר כי במידה ששוב יושמעו קריאות גזעניות מיציעי אוהדיהם, ירדו שחקני הקבוצה מכר הדשא בכל תנאי ובכל זמן, על אף שהקבוצה עשויה לספוג עונשים כבדים וקשים.

הודעת המועדון הירושלמי הגיעה לאחר שכלו כל הקיצין לטענתם, כשנראה שמלבדם אף אחד לא רוצה למגר את התופעה הפסולה בכדורגל הישראלי.

יש לציין כי אם תחליט הקבוצה לרדת מכר הדשא לאחר תחילת המשחק תספוג זו עונש של הפסד טכני, ואם אף לא תעלה למשחק תורד זו באופן מיידי אל הליגה השניה, הליגה הלאומית, כמופיע ומחוייב בתקנון ההתאחדות לכדורגל.

יו"ר ההתאחדות עיני אמר כי נעשים פעולות רבות בכדי למגר את התופעה הפסולה, אך לדבריו טביב טועה בדרך. "הטיפול בנושא הגזענות חייב להיות מערכתי, פנינו לשרים בממשלה ונפגשנו עמם, אני מקווה שתוקם ועדה בין משרדית ושהמהלך יקרום עור וגידים. אני חושב שצריך שיוגשו כתבי אישום חמורים יותר. אנחנו מתכוונים ללכת בכל הכוח נגד התופעות הללו", אמר עיני.

עוד אמר עיני, כי "אם הממשלה לא תטפל בנושאי האלימות והגזענות בכדורגל הישראלי, לא נפתח את העונה הבאה. המטרה היא נעלה ונעשה הכל בשיתוף פעולה אך לא בדרך של איומים".

לדבריו של עיני, "אלי טביב חושף את בית"ר ירושלים לעונשים כבדים וקשים. אין מה לעשות, המשטרה ובית המשפט פועלים לאט. לא נפתח את הליגה עד שמישהו יתחיל לעשות משהו. אסור לטביב לקחת את החוק לידיים ולענישה קשה".

"טביב לא נלחם לבד. תפקידנו הוא לצעוק בכל הכוח כדי שהדברים יקרו. אני מקווה שאלי יתעשת וילך בדרך שצריך ללכת וביחד נמגר את האלימות", סיכם עיני.

בהמשך עלה להתראיין גם הבעלים הירושלמי טביב שהשיב לעיני כשאמר "ישבתי עם עיני, אני יודע שהם מנסים לעשות הכל בהתאחדות, אבל אין מענה. אני יודע שהם פנו לכל מי שצריך, אבל אין תגובה. זה כבר מתנהל כך, שלא מטפלים בנושא הזה. אני לא מאשים את עופר חלילה, לדעתי בית המשפט והמשטרה אשמים".

“לא יכול להיות שמשטרת ישראל לא עשתה כלום עד עכשיו ולא הקימה את היחידה למיגור האלימות בספורט. אני חושב כבעל קבוצה, עיני חושב בתור יו”ר ההתאחדות. הקבוצה נענשה באופ”א על השירים הגזעניים ואני מסתכל כמה צעדים קדימה: אם נמשיך כך, ירחיקו אותנו לכמה שנים. אם לא נטפל בזה עכשיו, לא נגיע לאירופה", אמר טביב.