מה אמר טראמפ למשפטן היהודי?

המשפטן היהודי אמריקני אלן דרשוביץ סיפר בשיחה עם גלצ על שיחותיו עם נשיא ארצות הברית והקשר עם רה"מ נתניהו.

ערוץ 7 , ג' בניסן תשע"ז

מה אמר טראמפ למשפטן היהודי?-ערוץ 7
Professor Alan Dershowitz
Gideon Markowicz/Flash90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, יכנס הערב (חמישי) את הקבינט המדיני בטחוני לאשר הקלות לפלשתינים כפי שהתחייב הצוות הישראלי ברשות ראש הסגל יואב הורוביץ, בפני ג'ייסון גרינבלט, שליחו של טראמפ למזרח התיכון.

המשפטן היהודי אמריקני אלן דרשוביץ הבהיר לנתניהו שלדעת הנשיא טראמפ - זה הזמן להגיע להסדר עם הפלסטינים. בשיחה עם גלי צה"ל נשאל דרשוביץ מה הייתה ההתרשמות שלו מהנשיא טראמפ באותה פגישה מקרית במועדון מאר א-לאגו בחודש האחרון.

"הופתעתי לטובה מהידע שלו על המזרח התיכון. הוא ציין את כל הנושאים שעליהם ידונו בהליך השלום: ירושלים, ביטחון ביהודה ושומרון, פירוז צבאי, זכות השיבה. הוא היה נחוש להראות שהוא רוצה הסכם שלום", השיב דרשוביץ.

"אמרתי לו שחשוב מאד שהממשל שלו יתמוך בישראל, ושבירושלים יוכלו לסמוך על מקביליהם בוושינגטון. הוא הנהן בראשו, הוא הבין על מה אני מדבר, הוא בבירור דיבר איתי על פתרון של שתי מדינות, הוא לא דיבר על פתרון של מדינה אחת".

נוכח השינוי הזה עליו מספר דרשוביץ ביחס של הנשיא טראמפ לפתרון שתי המדינות, הוא מבהיר - לא רק ישראל תיאלץ לעשות ויתורים, צריך ללחוץ גם על הפלסטינים. "הגיע הזמן שהפלסטינים יתפשרו ואמרתי לו ללחוץ גם על הפלסטינים, בניגוד למה שעשה אובמה. הפשרות יצטרכו לבוא משני הצדדים".

דרשוביץ שלח מסר לנתניהו והבהיר כי טראמפ נחוש להגיע לדיל בין ישראל לפלסטינים: "אם הוא (נתניהו) מאזין לראיון הזה, הוא יבין שטראמפ נחוש להגיע להסכם, והוא (טראמפ) בטוח שגם אבו מאזן נחוש להגיע להסכם. הקשיתי על טראמפ בעניין הזה ואמרתי שאבו מאזן ניסה לשכנע לא מעט מנהיגים בישראל שהוא מעוניין בהסכם, אבל הגיע הזמן למעשים".