תרגול קרבן פסח
תרגול קרבן פסח חזקי עזרא

מעמד תרגול קרבן הפסח המתקיים בשנים האחרונות בנוכחות מאות בני אדם, יתקיים השנה ברחבה הארכיאולוגית של גן דוידסון, הצמוד לכותל המערבי והדרומי של הר הבית.

מעמד התרגול הפך בשנים האחרונות לאירוע השנתי המרכזי של הכיסופים לשיבת המקדש, והוא זוכה להשתתפות מרשימה של רבנים, ראשי ישיבות וחברי כנסת.

בין הרבנים ששיגרו את ברכותיהם למעמד נמנים גדולי הרבנים כמו הרב דב ליאור והרב נחום רבינוביץ'.

רבה של ירושלים הרב אריה שטרן ורבה של צפת הרב שמואל אליהו אף ישתתפו בעצמם במעמד התירגול לצידם של הרב יעקב מדן, הרב שבתי רפפורט, הרב אורי שרקי, הרב אריה ברונר, הרב מנחם בורשטיין, והרב יהודה קרויזר רב היישוב מצפה יריחו.

הרב שמואל אליהו
הרב שמואל אליהו צילום: אלירן אהרון

האירוע המשחזר את שחיטת קרבן הפסח במקדש, מבוצע על ידי כהנים לבושים בגדי כהונה לבנים, עם מזבח דמה. עליו עולים להקטיר את החלבים שאינם נאכלים, ובשר הכבש מחולק בין המשתתפים שהביקוש לו לקערת ליל הסדר הולך ועולה משנה לשנה.

התירגול המתקיים מדי שנה בי' בניסן, יתקיים ביום חמישי שלפני פסח בכוונה לעורר את הכיסופים, להמחיש וללמוד את סדר ההקרבה האמורה להתקיים בערב החג במקומו המיוחד לו בהר הבית.

במטה ארגוני המקדש מזמינים את הציבור הרחב להשתתף באופן אישי, יחד עם בני משפחותיהם, במעמד התירגול, שיתקיים ביום חמישי, י' בניסן (6.4.17).

חזון המדינה - "הזוי" יותר מקורבן פסח

ממטה ארגוני המקדש נמסר כי ''מתוך אמונה שבניין המקדש הוא משימת הציבור כולו, אנחנו מאפשרים גם השנה לכל אחד ואחת להיות חלק ממקיימי האירוע, באמצעות מיזם הדסטארט ייעודי שמגייס בהצלחה לפחות את מחצית מהוצאות מהציבור, ומאפשר לך ליטול חלק בכל סכום שיידבנו ליבך. בכך תהיו שותפים בקידום החזרה למקדש בכיסופים, בהמחשה ובאמירה ציבורית בעלת משמעות.

''לרשותכם שם מגוון תשורות ואתם מוזמנים לבחור כמה מהם, בזה אחר זה. עשרות כבר קפצו על רכבת המקדש. תרמתם בשנה שעברה? הגדילו את תרומתכם ואל תפחיתו", מוסיפים במטה.

לפרטים נוספים לחצו כאן