בין דמיון למציאות
בין דמיון למציאותדניאל למנדסרוף

להקת המחול 'פעמים' הופיעה אמש (חמישי) במופע מרגש בשילוב להקת 'ידיים רוקדות' בפסטיבל ירושלים.

זהו מופע ראשון מסוגו בו היוצרות אלישבע רזווג ורבקה וולקר חברו למופע משותף עם היוצרת מעיין זוהר למופע נשים במסגרת הפסטיבל.

המופע הינו טרום בכורה ליצירה "גוף שני". הוא נע בין התבוננות אינטימית בראי לבין חלון ראוה. פרקים של גוף התוהה על מקומו בין דמיון לבין מציאות, בין סטטיות להשתנות מתמדת, ומערער על שפה ודימוי גוף חיצוניים ומוכתבים מראש.

במופע מועלות שאלות על אופנה, נשיות, דימוי גוף ומסכים מקבלות במה ומבט אחר. הגוף לובש ופושט בדים, קולות, תפיסות ומראות ומחפש שלום עם עצמו. התנועה מתרחשת במרחב הגוף האישי, בחלל המתקשר עם גופים אחרים ובחיפוש של מה שמעבר לגוף.

היוצרות מציינות כי זהו מופע מחול ראשון מסוגו שמיועד בעיקר לנערות ונוצר על מנת לעורר אותן לקבלה של גופן. לרוב הנערות צופות במופע לאחר סדרה של סדנאות בנושאי הקשבה פנימה התבוננות וקבלה.

להקת פעמים מורכבת מקבוצה מגוונת של נשים דתיות, חילוניות וחרדיות ופועלת בירושלים בפני קהלים שונים של נשים. ברפרטואר הלהקה שלוש יצירות שהוצגו בין היתר בפסטיבל ירושלים לאמנויות, בפסטיבל אמונה, בשבוע המחול הבינלאומי של מחול שלם ובהפקות פרטיות שונות. הלהקה זכתה לאחרונה במענק של מפעל הפיס ליוצרים עצמאיים.

הלהקה מנוהלת על ידי שתי יוצרות דתיות, נשואות ואימהות, רבקה וולקר ואלישבע רזווג. היוצרות מסבירות כי ההקשר הדתי בא לידי ביטוי ביצירות דרך שפת הגוף והיצירה, ללא סמלים וסיסמאות. לדבריהן, היצירה אינה 'שליחות' אלא תנועת חיים פורצת, כנה, אישית והכרחית. היצירות של הלהקה נוגעות בנקודות אלו מתוך החיים עצמם, מנקודת מבט נשית.