בשקט בשקט קיבל בוב דילן את פרס נובל

ללא נוכחות נציגי התקשורת וחודשים לאחר שהוכרז על זכייתו בפרס נובל הגיע המוסיקאי בוב דילן לשטוקהולם, שם קיבל את הפרס בטקס צנוע.

שמעון כהן - ערוץ 7 , ו' בניסן תשע"ז

בשקט בשקט קיבל בוב דילן את פרס נובל-ערוץ 7
בוב דילן
צילום: רויטרס

הטקס הרשמי והנוצץ של הענקת פרס נובל אמנם התקיים לפני מספר חודשים, אך רק אתמול הגיע המוסיקאי והזמר בוב דילן לשטוקהולם על מנת לקבל את הפרס עצמו, פרס נובל לספרות.

דילן, שלא הגיע לקבלת הפרס בתואנה שיש לו התחייבויות קודמות, נאות לקבל את התעודה והמדליה בטקס צנוע וללא נוכחותם של אנשי התקשורת, בהתאם לבקשתו.

כזכור, את דילן היה קשה לאנשי הוועדה להשיג גם כדי להודיע לו רשמית על הזכייה. על פי נהלי נובל זמן קצר לפני ההודעה הרשמית על זכייתו של אדם בפרס הוא מקבל שיחת טלפון שבה נמסר לו על ההחלטה להעניק לו את הפרס. במקרים אחדים קיבל הזוכה את ההודעה זמן קצר לאחר ההודעה הרשמית, אולם במקרה של בוב דילן, הוועדה ניסתה במשך ימים ארוכים לאתר אותו ולמסור לו הודעה טלפונית כמקובל, אך הוא פשוט לא השיב לטלפונים. מזכירת הוועדה סיפרה כי הודעות נשלחו למקורביו אך למעט תגובה מנומסת מהם לא קיבלה הוועדה מענה מדילן עצמו. נואשנו, כך סיפרה, מלהשיג את דילן.

"מומחים לדילן" ראו בהתנהלותו אז אירוע אופייני לאיש שמאז שנות השבעים של המאה הקודמת הוא מקפיד שלא להיכנע לתכתיבי הברנז'ה המוסקיאלית והבינלאומית אלא לפעול על פי תחושותיו ואמונותיו. נראה כי ברוח זו התקיים אתמול גם טקס הענקת הפרס עצמו.