דנון במועצת הביטחון
דנון במועצת הביטחון צילום: UN Photo/Rick Bajornas

מועצת הביטחון של האו"ם התכנסה היום (ה') לדיון בנושא המזרח התיכון, במהלכו קרא הנציג הפלסטיני באו״ם לשחרור של כל המחבלים הכלואים בישראל.

הנציג הפלסטיני אמר כי ״נכון להיום ישנה שביתת רעב של למעלה מ-1000 אסירים ואנחנו מבקשים מהקהילה הבינלאומית להביע סולידריות איתם ולהבטיח את הזכויות שלהם שמופרות על ידי ישראל בניגוד לאמנת ג׳נבה. מי שמוביל את השביתה הוא המנהיג הפלסטיני מרוואן ברגותי״.

שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, הגיב בחריפות ופנה לחברי המועצה: "בראש המהלך הזה עומד מרוואן ברגותי, טרוריסט ורוצח שהורשע ברצח של חמישה ישראלים ועמד בראש ארגון שביצע עשרות פיגועים נגד אזרחים תמימים." דנון הציג לחברי המועצה את תמונתה של יואלה חן הי"ד ואמר: "זו יואלה, אם לשני ילדים, שנרצחה בדם קר על ידי מחבלים שהונחו על ידי ברגותי. האדרתם של טרוריסטים כמו ברגותי לא רק מרחיקה את השלום אלא מחללת את זכרם של קורבנותיו החפים מפשע."

במהלך הדיון יצא דנון נגד התוקפנות האיראנית במזרח התיכון. "איראן מאיימת על יציבות האזור לא רק באמצעות שלוחותיה, אלא גם ישירות על ידי תמיכה בטרור וביצוע ניסויי טילים בליסטיים בניגוד להחלטות מועצת הביטחון".

דנון הוסיף כי "האיראנים לא מסתירים את כוונותיהם. רק לפני יומיים הם כתבו על אחד מהטילים שלהם 'מוות לישראל'.

השגריר דנון הדגיש בפני חברי מועצת הביטחון כי ''היכן שיש טרור ומוות ישנה איראן, טהרן שותפה מלאה לזוועות המתרחשות מדי יום בסוריה, השלוחה האיראנית חיזבאללה מציבה את נשקיה בתוך מסגדים ובתי חולים, ובעזה, החמאס משתמש במיליוני דולרים איראניים כדי לקנות טילים ונשקים ולחפור מנהרות טרור".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו