קלע דוד
קלע דודצילום: דובר צה"ל

חיל האוויר מקיים היום (ראשון) טקס רשמי לרגל הפיכתה של מערכת ההגנה האווירית "קלע דוד" (שרביט קסמים) למערכת מבצעית המופעלת בחיל האוויר.

"קלע דוד" הינה מערכת ליירוט טילים, אשר פותחה בשיתוף התעשיות הביטחוניות הישראליות והאמריקאיות. הייעוד העיקרי של המערכת הוא מתן מענה לטילים בטווח בינוני-ארוך.

באירוע השתתפו ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אביגדור ליברמן, הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט, מפקד חיל האוויר אלוף אמיר אשל, ראש ה-MBA ג'יימס סירינג ומפקד מערך ההגנה האווירית תא"ל צביקה חיימוביץ'.

"אנחנו חושפים היום נדבך משמעותי לעוצמתה של מדינת ישראל. המערכת מצטרפת לפיתוחים טכנולוגיים קודמים כמו כיפת ברזל ומערכת החץ", סיפר נתניהו.

ראש הממשלה ציין כי מדובר בפיתוח ישראלי מקורי, "יש כאן טכנולוגיה פורצת דרך וישראל ממשיכה להוביל בעולם בתחום זה".

עם זאת הבהיר נתניהו כי ההגנה איננה מפחיתה את המוכנות למתקפה, "אני מייחס חשיבות גדולה מאוד ליכולתנו להגן על העורף, אבל עם כל החשיבות שאני מייחס ליכולת להגנה, המבקש להכותנו יוכה, המאיים על קיומנו, ישים עצמו בסכנת קיום".

"לגישה הזו מקורות עתיקים. דוד המלך הגן על עם ישראל מפני אויביו לפני 3,000 שנה. המעז מנצח. כעם עתיק אנחנו צועדים בעקבות דוד המלך. נצרף עוצמה לרוח ונבטיח את נצח ישראל", הוסיף.