שוקולד "השחר"
שוקולד "השחר"צילום: ערוץ 7

מנכ"ל חברת "השחר העולה", משה ויידברג, מתייחס בראיון לערוץ 7 לטור בעיתון ''הארץ'' שקרא להחרים את ממרח השוקולד המפורסם של החברה, בשל העובדה שהיא ''תורמת מידי שנה עשרות אלפי שקלים מהכנסותיה להתנחלויות''.

בעקבות הטור ב"הארץ", אזרחים רבים סיפרו ברשתות החברתיות שהחליטו לקנות דווקא את השוקולד של "השחר", אולם המנכ''ל ויידברג מסביר שעדיין לא ניתן לדעת האם ישנה עלייה בהיקף המכירות.

"את השינויים נראה בשלבים מאוחרים יותר. יש לזכור כי תמיד לפני פסח המכירות עולות ואנו נמצאים לצד האהבה הגדולה אותה אנו מקבלים מהעם, גם בעיצומו של קמפיין פרסומי. קשה לראות גידול במכירות, כי בזמן הזה הכול שונה, אנחנו עובדים מסביב לשעון ומוכרים כל מה שאנו מסוגלים לייצר".

ויידברג מספר כי ''אנחנו עומדים נפעמים וחסרי מילים מול האהבה והתמיכה חוצת הגבולות שאנחנו מקבלים בעקבות הקריאה לחרם על מוצרינו".

כשנשאל האם לדעתו אזרחי ישראל ימשיכו לרכוש את ממרח השוקולד גם במשך השנה כולה, ויידברג השיב "אנחנו מאמינים בני מאמינים ועושים בסך הכל השתדלות. בהזדמנות זו אני רוצה לנצל את הבמה ולאחל לעם ישראל חג פסח שמח וכשר", הוא הוסיף.

נציין כי בחודש דצמבר 2015 אמר ויידברג לעיתון ''הארץ'', כחלק מכתבה על חברות מסחריות שתורמות להתנחלויות, "אני מאמין בארץ ישראל השלמה, למה שאתה קורא 'השטחים הכבושים' הלוואי שהיינו יכולים לתרום יותר".

על האפשרות שיתרום לארגון השמאל הקיצוני 'בצלם', השיב אז ויידברג כי היה מעדיף לפשוט רגל.