חולצה מבעלה הערבי: "סבל בל יתואר"

נטע בת ה-29 הכירה בחור ערבי, התאסלמה, והשניים התחתנו לפני כעשר שנים. החיים בכפר הפכו לסיוט והיא החליטה להתקשר ל"יד לאחים".

ערוץ 7 , ו' בניסן תשע"ז

חולצה מבעלה הערבי: "סבל בל יתואר"-ערוץ 7
לאחר החילוץ
צילום: יד לאחים

בעמותת יד לאחים מדווחים על עלייה במספר הפניות אליהם, ככל הנראה בשל חג הפסח המתקרב.

טלפון מיוחד הגיע לאחרונה למשרדי העמותה, שהתבשל לכדי חילוץ שאירע ביום ראשון שעבר בשעות הצהריים.

"ביום ראשון בבוקר הגיע טלפון של בחורה צעירה שאמרה שהיא לא מסוגלת יותר, שהאלימות שמפעיל כלפיה בעלה קשה מאד", מספרת שורי קוסטליץ מעמותת יד לאחים.

נטע (שם בדוי), בחורה בת 29, סיפרה שבגיל צעיר הכירה בחור ערבי, התאסלמה, והשניים התחתנו לפני כעשר שנים, מאז גרו יחד בכפר ערבי עם משפחתו. "החיים לצד בעלי היו קשים תמיד. כמובן שלפני החתונה לא ראיתי כלום. הוא תמיד פינק ודאג, אבל מיד אחרי החתונה התחילו הקשיים, והם רק הלכו והתגברו".

נטע מספרת כי נולדו להם שלושה ילדים במהלך השנים, והיחס אליהם תמיד היה קצת בעייתי. "בשלב מסוים בעלי לא נתן לי לקנות אוכל לילדים, אז בעוונותיי משכתי קצת כסף מהבנק ללא רשותו כדי לקנות להם אוכל", סיפרה נטע.

"מאז, כולם בכפר החליטו פשוט להתעלם ממני. גם החיים לצד ההורים של בעלי הפכו לסבל בל יתואר".

בשבת האחרונה, תיארה נטע, החריפה האלימות כלפיה מצד בעלה, והוא אף ניסה לסלק אותה בלי הילדים שלה: "הרגשתי שאני חייבת לצאת, אז התקשרתי ליד לאחים".

בתיאום עם צוות הביטחון של עמותת יד לאחים, המתינו לה בכניסה לכפר צוותים עם רכבים שחברו אליה יחד עם עובדת סוציאלית של העמותה שהגיעה למקום בכדי לקבל אותה ואת ילדיה.

הצוותים ליוו אותה לתחנת משטרה על מנת להגיש תלונה על האלימות של בעלה, ומשם הועברה לדירת מסתור.

"היה לנו חשוב מאד לפנק את הילדים, שלא יודעים מילה אחת בעברית, במשחקים ומתנות, וכולנו תקווה שהתקופה הקרובה תבשר להם ולנטע טובות", סיכמו ביד לאחים.