"שיטה ידועה של השמאל"

משפטן בכיר מגבה את שופט ביהמ"ש העליון דוד מינץ, בעקבות כתבה שבה נמתחה עליו ביקורת משמאל. "מדובר בניסיון נלוז להשפיע על שופט".

ערוץ 7 , ו' בניסן תשע"ז

השופט דוד מינץ
השופט דוד מינץ
צילום: פלאש 90

משפטן בכיר מגבה הערב (ראשון) את השופט דוד מינץ שנבחר לשופט בית המשפט העליון, בעקבות כתבה שפורסמה באתר "וואלה" על עברו של השופט מינץ.

בכתבה דווח כי בשנת 1994 עתר מינץ לבג"צ יחד עם רעייתו, נגד תוכנית הלימודים של משרד החינוך שעירבה פוליטיקה ואהדה להסכם אוסלו שהוביל בסופו של דבר להירצחם של יותר מאלפיים יהודים.

לטענת המשפטן, מדובר בניסיון של אנשי השמאל להפעיל לחץ על השופט מינץ ולגרום לו לחשוש מביקורת ציבורית. "זו שיטה ידועה של השמאל, לקבל כל שופט עם כיפה שנכנס לבית המשפט העליון בכתבות ותחקירים, ולמעשה מדובר בניסיון נלוז להשפיע על שופט ולהעביר לו מסרים סמויים שידע ויבין שהוא נמצא כל היום תחת העין הפקוחה של האחים הגדולים מצד שמאל".

לדבריו אם היו בודקים את עברם של רוב שופטי בית המשפט העליון בימיהם בפרקליטות, באקדמיה או כעורכי דין, היה מתברר שמדובר באנשים עם אג'נדה ברורה ואלה מהם שהיו עורכי דין פרטיים ייצגו אנשי שמאל והגישו עתירות לטובת ''שלום עכשיו''.

"כך לדוגמא השופט צבי זילברטל היה בעברו מזכיר האגודה לזכויות האזרח, השופט דנציגר תמך בגירוש גוש קטיף ואילו השופטת ברק ארז ידועה הייתה בתכנים פמינסטים רדיקלים שמאלנים, בעת היותה באקדמיה", טוען המשפטן.

"דווקא השופט מינץ לעומת כל אלה שהוזכרו נתפס כממלכתי מאוד, חף מכל מעורבות פוליטית וישר כמו סרגל". המשפטן הדגיש: "נקווה שד"ר מינץ ידע להתעלם מהביקורת המלאכותית מצד שמאל ולאזן ולו במקצת את הפסיקות האולטרה שמאלניות של מזוז, עמית, פוגלמן וחבריהם".

לדבריו, "אמנם השופט מינץ הוא לא זה שיעשה מהפכה בבית המשפט העליון, אך בעבר במספר פסקי דין ובהם פסק הדין בעניין נדיה מטר או הליך של חופש המידע במסגרת משפט בגין הפגנות מול ביתו של הרב וייס, הוכיח מינץ כי הוא שופט הגון, ראוי ומאוזן שיודע להתעלם מרעשי רקע, ולהוציא תחת ידו פסיקות מאוזנות שיגבירו את אמון הציבור בבית המשפט העליון".