גפני ודרעי משתלחים ב'פלג הירושלמי'

דרעי וגפני תקפו את אנשי 'הפלג': "רומסים את ההשקפה הטהורה תחת נעלים של בחורים בני 15 ברחובות ז'בוטינסקי. מי יתן את הדין על זה?"

מיכל לוי , ז' בניסן תשע"ז

גפני ודרעי. הקרב עובר לזירה הפוליטית
גפני ודרעי. הקרב עובר לזירה הפוליטית
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

גינויים חריפים בקרב ההנהגה החרדית הפוליטית מקצה לקצה - נגד אנשי הרב אוירבאך: בפאנל משותף באשדוד תקפו שר הפנים אריה דרעי (ש"ס) ויו"ר וועדת הכספים ח"כ גפני (יהדות התורה) את מפגיני 'הפלג הירושלמי' בחריפות וטענו כי אין שום צידוק רוחני למעשיהם.

"הרב שך וכן הרב אלישיב מעולם לא תמכו בהפגנות של בחורים בני 16, מעולם לא הביאו את הדברים למודעות בעיתון. הדברים האלו נעשו בשקט", אמר גפני. "כעת הם רומסים את ההשקפה הטהורה תחת נעלים של בחורים בני 15 ברחובות ז'בוטינסקי. מי יתן את הדין על זה?", תהה.

דרעי הוסיף ואמר כי האמת נעדרת ממעשי אנשי 'הפלג הירושלמי'. "מה קרה ש-60 שנה – מאז החזו"א וכל גדולי ישראל שהיו לפנינו – התייצבו כל שנה בלשכות גיוס במצבים הרבה יותר קשים ממה שיש היום, עם בעיות צניעות, לעומת מה שסידרנו שם.

"באמת זה מדרש פליאה. אני נזהר בדבריי אבל אין ספק, ההוראה היא ברורה שמתייצבים. אנחנו מטפלים באין ספור מקרים של בחורים שלא ניגשו בזמן ונוצרות בעיות. אין מי ששומע ועושה מה שצריך לעשות, שתיפול שערה משערות ראשו, זה לא דבר פשוט שאחרי הבג"צים שהיו, אחרי החוק של לפיד, עולם התורה כל כך פורח, כל כך גדל וקול התורה הולך ונשמע.

"ושום דבר, עם כל היעדים, אין בחור ישיבה שרוצה ללמוד תורה ולא לומד תורה. וצר לי לומר, כל הבעיות שאנחנו שומעים או אלו שלא שומעים… כשהצבא תופס אחד כזה או אחר בכוונה או לא בכוונה ואז הוא במעצר אל מי באים? אלינו.

דרעי סיפר עד כמה עמוק הכאב באשר לעצור מאופקים. "אני כבר שבוע שלם, יותר, שבועיים ששעות על גבי השעות ברמה הכי גבוהה שיש, שר הבטחון, רמטכ"ל, אלופי פיקוד, הבחור הזה טולדנו מאופקים – שאני שומע שהוא בחור טוב מאד, ההורים שלו תלמידי חכמים, והבחור לא התייצב שנתיים וחצי והיום הוא קיבל 56 יום. מישהו יודע להעריך מה עובר על בן תורה אמיתי שנמצא עכשיו בכלא 6 עם 50 איש בחדר? שבתות, טלוויזיות והשם ירחם מה שהולך שם. מישהו מעריך מה זה יעשה לו כשהוא ייצא משם?